Advert

Suludere'de kahvehane isyanı

Suludere'de kahvehane isyanı
Suludere'de kahvehane isyanı admin
Bu içerik 260 kez okundu.

Kiraz’a bağlı Suludere Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, mahallede bulunan kahvehanenin kapanmasına isyan etti. Geçtiğimiz günlerde basın açıklamasında bulunan mahalleliler, Kiraz Belediyesi tarafından satılmak istenen taşınmazın kendilerini yıllardır bir araya getirdiğini de ifade ederek Kiraz Belediyesi’nin kahvehanenin bulunduğu alanı satmasına karşı çıktı.

Konuyla alakalı basın açıklamasında bulunan mahalleli İbrahim Demirayak, "Bundan 5-6 sene önce taşınmaz ve taşınır mallar belediyelere geçti. Bu zaman zarfında bazı taşınmazlar ile taşınırlar satıldı. Şu anda ise kalan alanların satışı için 27 Aralık Cuma günü belediye tarafından ihale gerçekleştirilecek. Ben, sizden de aldığım destek ile mahallemizin kahvehanesinin, ortak noktamızın satılmaması adına bu mücadeleye baş koydum. Hepiniz sağ olun, var olun. Bu taşınmazlar satılacak. Yarın kanun değiştiğinde satılan kahvehanemiz geri gelecek mi? O sebeple biz, bu kahvenin satışına hayır diyoruz” şeklinde konuştu.

"Gelecek nesillere kalmalı"

Suludere Mahallesi’nin bir önceki muhtarı Muammer Derebaşı, "Mahallemizin binası olan, atadan, dededen kalmış, mahallemizin milli değeri olmuş bir binanın kurumların çıkarları dolayısıyla satılması kadar yanlış olan bir şey yok. Gelecek nesillerin de ortak noktada buluşacağı bu alanın satılmasını mahallenin erkekleri olarak istemiyoruz” dedi.

Diğer bir mahalle sakini ise şunları söyledi: ”Bu, mahallenin malı. Burası buluşma yerimiz. Akşam işimizi gücümüzü terk edip arkadaşlarımızla sohbet, muhabbet edebildiğimiz bir alan. Satılmasını asla istemiyorum. Ben, 11 yaşından beri o kahvehaneye giderim. Yaşım 62. Gelecek nesillere de o buluşma noktasını bırakmak istiyoruz.”

Ece Köseoğlu 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da maske üretimi
Kiraz'da maske üretimi
Kiraz'da ateşmetre çalışması
Kiraz'da ateşmetre çalışması