Advert
Laf olsun
Ahmet Cartalı

Laf olsun

Bu içerik 35 kez okundu.

CHP Kiraz ilçe kongresi yapıldı. Kongrede büyük bir heyecan vardı. Eski İlçe Başkanı Sayın İsmet Korkmaz'ın tekrar aday olmayacağının açıklanmasının ardından gözler, diğer adaylar Yücel Çetinkaya ile Av. Necati Efe'ye çevrildi. Yücel Çetinkaya, delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak CHP Kiraz İlçe Başkanlığı'na seçildi.Yücel Çetinkaya'ya başarılar diliyoruz.

Ali Yılmaz aradı. Kendisi İzmir'de oturuyor ama kalbi köyünde, Şemsiler Mahallesi'nde. Kiraz'ın atık su probleminin hala çözülemediğini, köyün kokudan nefes alınamaz halde olduğunu, yazın sivrisinekten sıtma hastalığının tekrar hortladığını söyledi. Muhtar ve heyetiyle beraber birçok yetkiliye başvurmuşlar ama cevap hep "Merak etmeyin, proje hazırlıyoruz" olmuş. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı projenin başında Dr. Yılmaz Ocak Beyefendi varmış ama muhtar defalarca aramasına rağmen telefonuna cevap veren olmamış. Ali'ye "Mevcut arıtma tesisi var, çalışmıyor mu?" diye sordum. "O tesis biyolojik arıtma yapmıyor, çıkan atıklar ayrışmadan baraja salınıyor" dedi.

Bu, daha da vahim. Buradan çıkan balıklar, yapılan sulama neticesinde yediğimiz sebzeler çok tehlikeli.

Ali Yılmaz, "Muhtarımla beraber konuyu defalarca eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ilettik, bir sonuç alamadık. Yetkililer, bir an önce konuya çözüm bulsunlar" dedi. Şemsiler Mahallesi'ndeki ölümlerin yüzde sekseni kanser, durum bayağı acil.

Buradan çağrı yapıyorum. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Hanım, konuyu bir an önce ele alın. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Bey, projenizin akıbetini bir zahmet araştırın. Sonucu hakkında mahalle sakinleri ve mahalle muhtarını bilgilendirin.

Barajın suladığı alan bayağı geniş, Tire Ovası'na kadar ulaşıyor.

Ali Yılmaz kardeşime çevreye duyduğu duyarlılıktan dolayı teşekkürler.

Bu haftalık bu kadar.

 

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

 ATATÜRK'TE KALIN.

Telefon: 0 545 305 92 42

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın çehresi değişiyor
Kiraz'ın çehresi değişiyor
473 çocuğun içi ısındı
473 çocuğun içi ısındı