Advert

Koza-Der'den dayanışma kahvaltısı

Koza-Der'den dayanışma kahvaltısı
Koza-Der'den dayanışma kahvaltısı admin
Bu içerik 160 kez okundu.

Ödemiş'te faaliyet yürüten Küçük Menderes Havzası Koza Hareketi Derneği (Koza-Der) üyeleri, Zeytinlik yakınlarındaki bir kahvaltı salonunda bir araya gelerek yapılacak çalışmaları değerlendirdi. 
Geleneksel hale gelen 5 Haziran Dünya Çevre Günü kahvaltılarının bu yıl İstanbul seçimleri nedeniyle aksadığını söyleyen Koza-Der Başkanı Selahattin Bağlı, dünyanın çevresel felakete doğru yol aldığını belirterek insanlığın buna 'dur' demesi için zamanın her geçen gün daraldığını ifade etti.

Bağlı, Ödemiş ve çevresinde yürüttükleri çevre etkinlikleri ile çevreye verilen zarar ile ilgili duyarlılık oluşturmaya çalıştıklarını kaydederek, "Dünyadaki ve bölgemizdeki çevresel dönüşüm ve nüfus artışı, önü alınamaz zararlara neden oluyor. Küçük Menderes Havzası Koza Hareketi Derneği olarak üyelerimizle çere dostu etkinlikler düzenliyoruz" dedi. 

Tohum Uygulama Merkezi açılacak 
 

Önümüzdeki günlerde Ödemiş’te önemli bir çalışmaya imza atacaklarını söyleyen Bağlı, "İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi ile ortak bir çalışma yaparak ‘Tohum Uygulama Merkezi’ açacağız. Bu konuda bize iki yer gösterildi. Burada yapacağımız çalışma ile yerli tohum üretimi, çoğaltımı ve dağıtımı konusunda emek vereceğiz" diye aktardı. 
 

Bağlı’dan sonra bir konuşma yapan Doç Dr. Özlem Alan da tohum ve tohumculuk konusunda bazı açıklamalar gerçekleştirdi. Atalık, Hibrit ve GDO’lu tohumlar konusunda bazı açıklamalar yapan Alan, kamuoyunda bu kavramlarla ilgili yanlış bilgiler dolaştığını belirterek, “Önümüzdeki günlerde dernekle birlikte güzel çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi. 
 

Alan, çeşitli yerlerde yapılan Tohum Takas Şenlikleri’ne de değinerek, bu tür çalışmaların daha bilimsel yapılması gerektiği üstünde durdu. 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette