Advert

Kiraz'da demokrasi nöbeti

15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişimi, üçüncü yılında Kiraz'da da düzenlenen program ile anıldı.

Kiraz'da demokrasi nöbeti
Kiraz'da demokrasi nöbeti admin
Bu içerik 312 kez okundu.

Kiraz'daki 15 Temmuz Destanını Anma Programı'nı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın ile müdür yardımcıları Gencay Bulut ve Özlem Kavalcı tarafından hazırlanıp sunuldu .Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün önemini anlatan şiir, Nazmiye Özkan tarafından okundu. Ülke çapındaki 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen el sanatları yarışmasında ilçeyi temsil eden ve dereceye giren öğretmenler Ayfer Duran, Özlem Keskin ve Ayşegül Paker'in ödüllerini Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak verdi.

Yoğun katılım yaşandı

Kiraz'da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında başlayan demokrasi nöbetine Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, İlçe Jandarma Komutanı Nazmi Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Musa Özdemir, İYİ Parti İlçe Başkanı Halit Demir, Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka, Genel Sekreter Habib Tetik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, müdür yardımcıları Gencay Bulut ile Özlem Kavalcı, Fen İşleri Müdürü Erhan Göktaş, Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, İlçe Gıda Tarım Müdürü Engin Ispara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Eşi benzeri görülmemiş bir hainlik"

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Kiraz Şehit Er Birol Uysal alanında toplanan vatandaşlara hitap eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, okuduğu şiirin ardından 15 Temmuz'da şehit olan tüm vatandaşları rahmetle andı. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk milletinin önünde saygıyla eğildiğini söyleyen Özçınar, "15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın bile yapmadığı, yapamadığı alçaklığı bu asker görünümlü üç beş haramzade, aziz milletimize reva görmüştür. Hakimiyet, yüce Türk milletinindir" dedi.

Cumhurbaşkanı'nın konuşması canlı verildi

Cumartesi gecesi saat 22.00'de başlayan demokrasi nöbeti, saat 05.00'e kadar devam etti. Alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması canlı verildi. Salaların ardından Kuran-ı Kerim okundu. Kiraz Belediyesi tarafından halka simit, peynir ve çay dağıtılırken çocuklara da bisküvi ve süt verildi.

 

Semih Dursun

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi