Advert

Ücretsiz ulaşım memnun etti

Ücretsiz ulaşım memnun etti
Ücretsiz ulaşım memnun etti admin
Bu içerik 282 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlara ulaşım ücretsiz hale geldi. Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oybirliği ile alınan karara göre kentte bulanan muhtarlar, mesai saatleri içinde ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanacak. Alınan karara göre muhtarlar, kimliklerini göstererek otobüs, metro, tramvay, banliyö trenleri ile vapurlarda ücretsiz seyahat edebilecek.

Kararla ilgili açıklama yapan Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı ve İnönü Mahallesi Muhtarı Nihat Savuran, “Büyükşehir, gerçekten önemli bir konuya imza attı. Biz taşradayız, bizim için çok çok önemli olmasa bile metropoldeki muhtar arkadaşlarımız için çok önemli ve değerli bir karar alındı. Başta Başkanımız Tunç Soyer’e ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyelerimizin hepsine tek tek teşekkür ederiz bu konudaki duyarlılıkları için. Geç kalınmış bir olay olsa da bizim açımızdan iyi bir karar. Türkiye genelinde büyük şehirlerde 10-12 senedir uygulanan bir çalışmaydı bu. Sağ olsun Büyükşehrimiz de bizim sesimizi duydu. Bu görüşlerimizi, isteklerimizi yerine getirdi. Kendilerine teşekkürü borç biliriz” dedi.

"En büyük projemiz birlik olmak"

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Savuran, “Muhtarlar Derneği'nin en büyük projesi, ilçemizdeki muhtarları bir arada tutmak. Proje demeyelim ama en büyük proje bana göre bu çünkü Türkiye’nin dernekleşen il ve ilçelerinde birden fazla dernekler var. Bu dernekler arasında da çekişmeler başladı. Tabi böyle bölününce de hiçbir belediye sizi ciddiye almıyor. Ama biz Ödemiş’te bu birlik ve beraberliği yarattık. Gün itibariyle 99 muhtarımız var ve 99’u da derneğimize üye. Bu birlikteliği yıllardır iyi götürüyoruz. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesiyiz. Bugün Konak’a gittiğimizde 2-3 dernek var. Eskiden bu dernekler, belediyelerin karşısında güçlüydü ama şu anda belediyeler bunları göz ardı ediyorlar. Ödemişimizde ise şu anki başkanımız Mehmet Eriş, ondan önceki Mahmut Badem ve ondan da önceki Bekir Keskin ile hep birlik beraberlik içinde olduk. Başkanlarımız bize o değeri veriyorlar. Biz de onlara aynı değeri veriyoruz” diye konuştu.

Ödemiş muhtarları için serin yaz tatilli

Belediyelerin muhtarlara vermiş olduğu desteklerden bahseden Nihat Savuran, “Ödemiş Belediyesi olmazsa Ödemiş'te muhtarlar olmaz. Muhtarların babası öncelikle devlet, sonra belediyedir. Bugün 1.911 TL gibi net bir ücret alıyoruz. Emekli olmayan muhtarların sosyal güvenliği, devlet tarafından yatırılıyor. İnternet, elektrik gibi bedellerimiz de belediyemiz tarafından karşılanmakta. Bunun yanında sosyal geziler yapıyoruz. Belediyemiz gerçekten bize karşı çok duyarlı. İki dönem önce başlattığımız bir proje var; her yaz bir tatil programımız oluyor. Bozdağ’daki Ödemiş Belediyesi'ne ait iki tane daire, yaz aylarında birer hafta olmak muhtarlarımıza ayrılıyor. Yani bu sıcakta bunalan muhtarlarımıza tatil yaptırmış oluyoruz. Uzak olmasa da yayla havasında yedişer gün tatil yaptırmış oluyoruz. Bu yıl, üçüncü yıl. Sağ olsun Mehmet Başkanımıza da ilettik, o da normal karşıladı. Yani belediyeler bize her türlü destek oluyor” ifadelerini kullandı.

 

Özcan Çetin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ormandan zehir çıktı
Ormandan zehir çıktı
Fakültenin projesine milyonluk destek
Fakültenin projesine milyonluk destek