Advert

O yolları gündeme getirdi

O yolları gündeme getirdi
O yolları gündeme getirdi admin
Bu içerik 292 kez okundu.

TBMM Adalet Komisyonu üyesi CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Büyük Menderes ve Küçük Menderes ovalarında üretim ve ticaret yapan vatandaşların kullandıkları Nazilli-Beydağ (40 km) ve Köşk-Ödemiş (65 km) yollarını meclis gündemine taşıdı.

Konuyla ilgili soru önergesi veren Bülbül, bu yollardaki kaza tehlikesine dikkat çekti. Sorularının Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan tarafından yanıtlanmasını isteyen Bülbül, şu ifadelere yer verdi: “Büyük Menderes ve Küçük Menderes ovalarında üretim ve ticaret yapan vatandaşların bu alanlara gitmek, ürünleri taşımak için kullandıkları yollar, Nazilli-Beydağ (40 km) ve Köşk-Ödemiş (65 km) yollarıdır. Ancak bu yollar büyük ölçüde tehlike arz etmektedir. Bu yollar için genişletme ve tünel açma çalışmaları yapılacağı belirtilse hazırlanan projeler tozlu raflarda kalmaya mahkum olmuştur.

"Bu yollarda kaç kişi öldü?"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bu iki proje için Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu’na teklif yapıldı mı? Yapıldı ise teklifin sonucu ne olmuştur? 2017 yılında yolun iyileştirileceğinin yatırım planlamasına alındığı ve ihaleye çıkılacağı söylenmiştir. Bu konuda ihale yapılmış mıdır? Yapılmış ise ihale sonucu ne olmuştur? Uygulama işlemleri neden gerçekleştirilmemiştir? Nazilli-Beydağ ve Köşk-Ödemiş yollarının yapılmamış olması sebebiyle 2010 ile 2019 yılları arasında bu yollarda kaç adet trafik kazası olmuştur? Bu trafik kazaları sebebiyle kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir? Kaç vatandaşımız yaralanmıştır?”

Özcan Çetin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret