Advert

Bacaklarını biçerdövere kaptırdı

Bacaklarını biçerdövere kaptırdı
Bacaklarını biçerdövere kaptırdı admin
Bu içerik 188 kez okundu.

Torbalı'da mısır silajının yapılması sırasında operatör yardımcısı, bacaklarını biçerdövere kaptırdı. Bacaklarını kaptırması nedeniyle ağır yaralanan adam, helikopter ambulans ile İzmir’e sevk edildi. 
 

Özel bir firmaya ait Halil A. idaresindeki biçerdöver, Atalan Mahallesi'nde mısır biçimi yapıyordu. Makinenin yerden güvenliğini sağlayan operatör yardımcısı Erdoğan K., iddiaya göre o sırada telefonla görüşme yapıyordu. Biçerdöverin üstüne geldiğini fark edemeyen operatör yardımcısı, bir anda makinenin dişlileri arasında sıkıştı. Makine içinde sıkışan yaralıya ilk müdahaleyi tır şoförleri yaptı. Kemerleri ile bacaklarına turnike uygulayan şoförler, kan akışını yavaşlattı. Olay yerine gelen 112 ekibi, yaralıya ilk müdahalesini olay yerinde yaptı. Daha sonra ise servis yardımıyla makinenin parçaları sökülerek yaralı sıkıştığı yerden çıkarıldı. 
 

Hayati tehlikesi sürüyor

 

Ayaklarından ciddi derecede yaralanan talihsiz adam için helikopter ambulans talep edildi. Yakınlardaki bir domates tarlasına inen ambulans helikopter, yaralıyı alarak İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Hayati tehlikesi devam eden talihsiz adamın bacaklarında kopmalar meydana geldiği, bu nedenle iki bacağını da kullanamayacağı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatırken biçerdöver operatörü ve bir kişi daha gözaltına alındı. 

 

İHA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Karakılçık buğdayından  ekmek yapılıyor
Karakılçık buğdayından ekmek yapılıyor