Advert

Birgi’deki yangın işletmeyi kül etti

Birgi’deki yangın işletmeyi kül etti
Birgi’deki yangın işletmeyi kül etti admin
Bu içerik 193 kez okundu.

Ödemiş’in tarihi mahallesi Birgi’de pazar günü yangın çıktı. Papaz Deresi mevkiinde bulunan Papaz Deresi Restoran, yangından büyük hasar gördü. Öğleden sonra tüp patlaması sonucu meydana gelen yangın, can kaybına sebep olmazken işletme sahibi Uğur Dikicioğlu, patlama sonrası başından yaralandı. Restoranda bulunan misafir ve çalışanlar da tahliye edildi.

 

İtfaiye uzaktan müdahale edebildi

 

17.30 sularında başlayan feci yangına ilk olarak çevre sakinleri kendi imkanlarıyla müdahalede bulundu. Vatandaşlar, aynı sokak içerisinde bulunan yangın musluklarını açmak için uğraşsa da anahtarının yalnızca İZSU görevlilerinde olması nedeniyle vanaları açamadı. Ödemiş Belediyesi’ne ait tankerler ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık iki buçuk saat sonra söndürüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, sokağa girmekte güçlük çekti. Dört araçtan uzatılan hortumlarla yangına uzaktan müdahale edilmeye çalışıldı.

 

Müfreze kurulacak

 

Kısa süre sonra olay yerine gelen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konuyla ilgili üzüntüsünü dile getirerek, ”Birgi, Kaymakçı ve Ovakent’te müfreze kurulması adına karar alındı. Ödemiş Belediyesi olarak yer tahsislerini istenildiği şekilde yaptık. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar yönünde uygulamaya geçmesini bekliyoruz. Bugün can kaybının olmaması sevindirici ancak bir iş yerinin yok olması adına üzücü bir olay yaşadık. Buradaki vatandaşlarımızın özveri ve çabasına ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Birgi, ahşap evlerden oluşan bir mahalle. Bugün yaşanan yangın, dağılabilir ve çok daha kötü sonuçlara yol açabilirdi. Yangına daha kolay müdahale yönünde bir an önce harekete geçmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

”Yangın hidratları kontrol edilmeli”

 

Birgi Mahallesi Muhtarı Mutlu Sulukan ise şunları söyledi: ”Tarihi mahallemize acilen itfaiye müfrezesi kurulması gerekmekte. Bu, tarihi beldemize en ufak yangında anında müdahale için çok önemli bir unsur. Aynı zamanda yangın hidratlarının sık sık kontrol edilerek hidratların bulunduğu sokaktaki kişilere eğitim verilip yangın anında hidratların nasıl kullanılacağının bildirilmesi de önem taşıyor.”

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi