Advert

"Oyun Makinesi" ile eğlendiler

admin
Bu içerik 258 kez okundu.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Makinesi” oyunu ile yaz turnesinde Ödemiş'in Bademli mahallesi ve Kiraz'ın yanı sıra Burdur, Denizli, Köyceğiz, Aydın'da çocuklarla bir araya geldi.

Türkiye’nin dört bir yanında 32 yılda üç milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, yaz turnesi kapsamında 16-23 Temmuz tarihleri arasında sırasıyla Burdur, Denizli, Köyceğiz, Aydın, Kiraz ve Bademli'de “Oyun Makinesi” isimli oyununu köy seyirlik oyunları olarak sergiledi. Tüm çocuklar, “Oyun Makinesi” adlı oyunu ücretsiz olarak izledi.

"Daha iyi bir gelecek için..."

Çocuklara daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek sunmak için çalıştıklarını söyleyen Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Bu amaç doğrultusunda fayda sağlamaya çalışıyor ve yaptığımız her işin sürdürülebilir olmasına özen gösteriyoruz. Miniklere tiyatro sevgisini aşılamak ve her oyunda çocukların kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktan ötürü gurur duyuyoruz. 1987 yılından bu yana üç milyondan fazla çocuğu tiyatroyla buluşturduk. 32 yıl önce ilk turnemizde yine köylerde çocuklarımızla buluşmuştuk. Bugün de Ödemiş'in Bademli mahallesinde çocuklarımızla birlikte olduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Tiyatro sahnesi olmayan köylere, hayatında tiyatro görmemiş çocuklara tiyatroyu götürüyor olmaktan, onların sevinçlerini gözlerinde görmekten ötürü duygulu ve gururluyuz” dedi

Eski oyunları hatırlatıyor

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Makinesi” adlı gösteri ile iki kardeş olan Ege ve Elif’in yaz tatilini geçirmek üzere ailece babaannelerinden kalan çiftlik evine gitmesiyle başlayan heyecanlı bir serüveni anlatıyor. Çiftlikte teknolojiden uzak kaldıkları anda buldukları eski ama eğlenceli Oyun Makinesi ile seksek, ip atlama, körebe, köşe kapmaca gibi unutulan eski oyunları tekrar hatırlayarak yaşadıkları eğlenceli deneyimi anlatan interaktif oyun, izleyicilerin de oyuna dahil olmalarını sağlıyor.

Kalabalık yapım ekibi

Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı, Onur Pelister'in yönettiği oyunda dekor ve kostüm tasarımını Malike Başkan yaparken müziklere de Cengiz Ünal ve Oya Bıyıklıoğlu imzalarını attılar. Genel Sanat Yönetmeni Kıvanç Başkan olurken tiyatro müdürlüğünü ise Cenk Oral üstlendi. Ceren Kulusoğlu, Çağla Nefes, Ercan Erdil ile Umut Kolburan da oyuncu olarak görev aldılar.

 

Özcan Çetin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret