Advert

Vatandaştan tren yorumu

Vatandaştan tren yorumu
Vatandaştan tren yorumu admin
Bu içerik 176 kez okundu.

Ödemişli vatandaşlar, Ödemiş’ten İzmir’e hareket eden yolcu treninden şikayet ediyor. TCDD’nin Ödemiş-İzmir arası sefer yapan yolcu treninin kirliliğinden ve doluluğundan şikayet eden vatandaşlar, sosyal medya üzerinden de konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

"Tren çok kirli”

Sefer saatlerinin arttırılmasını isteyen bir vatandaş, şunları söyledi:  "Ödemiş’ten İzmir’e çok sık seyahat eden biriyim. Sürekli gözlemleme fırsatım oluyor. Trenin koltukları, yeri, tuvaletleri ile camları çok kirli. Yolculuk esnasında camın kirliliğinden dışarı seyredemiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımıza da çok iş düşüyor. Bazı insanlar var ki karşı karşıya dört kişilik koltuklarda masaların üzerine çocuklarını yatırıyorlar. Ayakkabılarıyla o masaya basan çocuklarına engel olmuyorlar. Yolculuk esnasında yenilenler, koltuk yanında bulunan çöp kovalarına atılmak yerine yere atılıyor. Elbette trenle tüm vatandaşların seyahat etme hakkı var ancak bilinçsizlik, toplu taşıma araçlarının daha çabuk yıpranmasına sebebiyet veriyor. Trendeki bu kirliliğin en kısa zamanda personel tarafından çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

"Sefer saatleri sıklaşsın"

Aynı vatandaş, bu konunun ancak sefer saatlerinin arttırılmasıyla çözülebileceğini de belirterek şunları da ekledi: ”12.00’dan sonra ilk sefer, 14.50’ye konulmuş. Aciliyeti olan vatandaşlar, bu trenleri kaçırırlarsa 18.00’e kadar beklemek zorunda kalıyor. Öğle sonrası sefer saatlerinde çok fazla aralık bulunuyor. Herkesin kullandığı bir toplu taşıtın sefer saatlerinin sık sık olmasını istiyoruz. Bu aralıklarla tren, hemen her gün dopdolu gittiğinden birçok kişi ayakta beklemek durumunda kalıyor. Bilet ile trene binmiş insanları yaklaşık iki saat süren bir yolda ayakta bekleteceklerine sefer saatlerini sıklaştırsınlar.”

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Karakılçık buğdayından  ekmek yapılıyor
Karakılçık buğdayından ekmek yapılıyor