Advert

Kurtuluşa dopdolu kutlama

Kurtuluşa dopdolu kutlama
Kurtuluşa dopdolu kutlama admin
Bu içerik 153 kez okundu.

Beydağ'ın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle pazartesi günü ilçede gerçekleştirilen 97. Kurtuluş Yıl Dönümü Şenlikleri ile 27. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali, bir hayli renkli geçti.

İlçedeki törenler, sabah saatlerinde başladı. 09.30'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Beydağ Kaymakamlığı'na vekaleten bakan Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak ile Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın yanı sıra ilçe protokolü ve vatandaşlarında katıldığı çelenk sunumunun ardından 10.30'da kortej yürüyüşü için Beydağ Belediyesi önünde toplanıldı. Saat 11.00'de Kaymakam Kaymak ile Başkan Yılmazlar, halkın ve askeri ile sivil erkanın kurtuluş gününü kutladılar. Bunun ardından ise saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşma ise Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar tarafından yapıldı. Daha sonra ise incir yarışması gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan ürünlerin sergilenmesi ve değerlendirilmesi yapıldı. Şiirlerin okunması ve folklor ekibinin gösterilerinin ardından daha sonra ise en iyi incir yarışmasında birinci olan Ersin Yaylan tam altın, ikinci olan İsmail Topal yarım altın ve üçüncü olan Ali Soğukkuyu ise çeyrek altınla ödüllendirildi.

Pazartesi akşamı saat 20.00'den ise Beydağlılar, düzenlenen konserlerle coştu. Önce Erdener Seda Şov ve Ümmü Erbil ile açılış yapılırken daha sonra ise ünlü şarkıcı Buray, parçalarıyla ilçe halkına unutulmaz anlar yaşattı.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak