Advert

Kiraz'da kurtuluş coşkusu

Kiraz'da kurtuluş coşkusu
Kiraz'da kurtuluş coşkusu admin
Bu içerik 266 kez okundu.

Kiraz'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, muhteşem etkinliklerle kutlandı. 1 Eylül Pazar sabahı çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. Akşam ise halkın da katılımıyla kurtuluş yürüyüşü yapıldı. Daha sonra ise ünlü şarkıcı Ece Seçkin, Kirazlılar ile buluşarak parçalarıyla vatandaşları coşturdu.

Kurtuluş programına Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Jandarma Garnizon Komutanı Nazmi Dinçer, Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, Milli Eğitim Müdürü Şinasi Akgün, Şube Müdürü Ali Bardakçı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, Müdür Yardımcısı  Gencay Bulut, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Engin İspara, Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, Kiraz Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Nasuh Coşkun, Kiraz Devlet Hastanesi Müdürü Durmaz Erdem, Kiraz Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erhan Göktaş, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi partililer katıldı.

"Kurtuluş meşalesi, Kiraz'ı aydınlattı"

Şehit Birol Uysal Parkı'nda toplanan protokol, Atatürk Anıtı'na çelenklerin bırakarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Ardından Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz’ın düşman işgalinden kurtuluşu hakkındaki konuşmasında şunları kaydetti:  "Aziz milletimiz, şanlı tarihi boyunca vatanına, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlanmış, onlara yönelen her türlü tehdidi varını yoğunu ortaya koyarak bertaraf etmeyi vazife bilmiştir.

Milli Mücadele yıllarında tüm yurtta yakılan kurtuluş meşalesi, 1 Eylül 1922 yılında eski adı Keles olan şirin ilçemiz Kiraz’ı aydınlatmış, Allah’ın izniyle aziz ecdadımız ve kahraman ordumuz, bütünleşerek şehrimizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu kahraman ecdadın torunları olarak bize düşen, onların canlarından aziz bilip şahadet şerbetini içerek bize emanet ettikleri bu cennet vatanı aynı bilinçle yarınlara taşımak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde bırakmaktır. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin kurtuluş gününü tebrik ediyor, başta bu kutlu mücadelenin isimsiz kahramanları olmak üzere bu aziz vatan için seve seve şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak