Advert

Cumhuriyet Tırı Ödemiş’te

Cumhuriyet Tırı Ödemiş’te
Cumhuriyet Tırı Ödemiş’te admin
Bu içerik 137 kez okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi’ne ait Cumhuriyet Tırı, cumartesi günü Ödemiş’e geldi. Milli Mücadele’nin 100. yılı anısına Salı Pazarı’na konuşlanan tır, Ödemişli vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Saat 11.00’de gerçekleşen Cumhuriyet Tırı açılışına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık ile çok sayıda öğrenci de katıldı. Açılış kurdelesini çocukların kestiği tırın içinde Milli Mücadele yıllarında yaşayan çok sayıda saygın kişinin fotoğrafları ile kişilerin bağışladığı eserler de vardı.

”Geleceğimiz adına çok güzel bir etkinlik”

ADD Ödemiş Şubesi Başkanı Gürcay Işık, konu ile ilgili şunları söyledi: "Kurtuluşumuzun 97. yıl dönümünde ADD Genel Merkezi’nin üç tırı Türkiye yollarında. Onlardan bir tanesi de bugün ve yarın (pazar) Ödemiş’te olacak. Pazar günü Birgi’de gerçekleşecek festival kapsamında tırımızı Birgi’ye taşıyacağız.”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Tırımızın burada olması, çok anlamlı ve güzel. Öğretmen arkadaşlarımızı kutluyoruz. Böyle bir etkinlik düşünerek, öğrencilerimizi buraya getirerek geleceğimiz adına çok güzel bir işe imza atmışsınız. Hepinizin ayağına sağlık. Atatürkçü düşüncenin yaygınlaştırılması ve de gençlerle buluşturulması adına bu buluşmayı sağlayan tüm kurucu başkanlarımızı saygıyla selamlıyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak