Advert

İncir ve İpek Festivali büyük ilgi odağı oldu

İncir ve İpek Festivali  büyük ilgi odağı oldu
İncir ve İpek Festivali  büyük ilgi odağı oldu admin
Bu içerik 243 kez okundu.

Ödemiş’in kültürel zenginliğini ve tarihini gözler önüne seren Birgi Mahallesi’nde Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen İncir ve İpek Festivali, ilgi odağı oldu.

Pazar günü saat 12.00’de protokol üyelerinin kestiği kurdele sonrası başlayan festivalde Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan içi dondurmalı incir tatlısı vatandaşlara dağıtıldı. İpek kumaş üzerine işlenmiş kıyafetler ile Ödemiş’e has takıların satıldığı stantlar, dışarıdan ziyaret eden misafirler ile Ödemişli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Açılışa CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erden Kılıç, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir İl Tarım Müdürü Musa Bakan, Ödemiş İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş, Tarım Bakanlığı’ndan Demet Demir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Hizmet Koordinatörü Cumhur Şener ile Birgi Mahallesi Muhtarı Mutlu Sulukan katıldı. Protokol, tek tek stantları gezerek stant sahipleri ile sohbet etti.

”İncir ve ipeğimiz bereketli olsun”

Festivali başlatmadan önce söyledikleriyle büyük alkış toplayan Başkan Eriş, "Bugün bölgemizin en değerli, en nadide mahallesi Birgi’den size sesleneceğim. Birgi’nin zenginlikleri, saymakla bitmez. Bugün, bu zenginliğin en önemli ticari kaynaklarından incir ile ipeğin bir arada harmanlandığı yerde ekonominin desteklenmesi, ürünün tanıtılması ve daha çok katma değer ile kazanç edilmesi adına bir aradayız. Yönetici olarak ekonominin kalkınmasının kırsaldan başlayacağına ve bu kalkınmanın yerelden sürdüğü sürece de toplumda refah düzeyinin artacağına inanıyoruz. Bunu yaparken de paydaşlarımızla çözüm odaklı çok iyi yollar aldığımıza ve alacağımıza inanmaktayız. Günümüz kutlu olsun. İncirimiz ile ipeğimiz bereketli olsun” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak