Advert

Ödemiş tarımını konuştular

Ödemiş tarımını konuştular
Ödemiş tarımını konuştular admin
Bu içerik 129 kez okundu.

Pazar günü Birgi’de gerçekleştirilen İncir ve İpek Festivali kapsamında Dervişağa Medresesi’nde söyleşi gerçekleştirildi. Saat 18.00’de başlayan söyleşide Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, Gazeteci-Yazar İsmail Uğural ile Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Engin Berber konuşmacı idi. Her bir katılımcının onar dakika konuştuğu söyleşi, iki oturum şeklinde gerçekleşti. Söyleşinin sonlandırılmasının ardından konuşmacılara Ödemiş Belediyesi Mehmet Eriş tarafından efe heykeli verildi.

Kalkınmanın en önemli noktası

Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, şunları söyledi: ”Böyle bir organizasyonun içinde benim de yer almam çok değerli. Bu kapsamda Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’e çok teşekkür ediyorum. Tarımda kalkınmanın en önemli noktası, üretim ve pazarlamadır. Söyleşide kooperatifçiliğin ne kadar önemli olduğunu üreticilerimizle beraber tartışma fırsatı yakaladık. Seneye yeniden görüşmek üzere.”

"Hem eğlenmek hem de öğrenmek istiyorlar”

Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Engin Berber, ”Çok verimli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Hem kooperatifçiliğin dününü ve bugününü konuştuk hem de Ödemiş’in tarım tarihinin önemi üzerinde durduk. Bu tür festivallerin hem kültürel hem de sanatsal boyutunun olması lazım. İnsanlar, hem eğlenmek hem de öğrenmek istiyorlar. Öğrenmeye aracılık eden herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Gazeteci-Yazar İsmail Uğura ise, ”Çok başarılı bir söyleşiydi. İki çok değerli konuşmacı ile bir arada olmaktan mutluluk duydum. Konuşmacılara, katılan Ödemişlilere ve bu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
"Siyasette yeni bir döneme girdik"