Advert

Hayalleri gerçeğe dönüştü

Hayalleri gerçeğe dönüştü
Hayalleri gerçeğe dönüştü admin
Bu içerik 197 kez okundu.

Ödemiş’in kurtuluşunun 97. yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çocuk Şenliği’nde bulunan hayal ağacı, beş miniğin hayallerini gerçekleştirmeye aracı oldu.

Ödemiş Belediyesi tarafından Aykut Oray Sanat Sokağı’nda düzenlenen şenlikte her yaştan çocuk, alanda bulunan ağaca hayallerini astı. Etkinliğin bitmesinin ardından cumartesi günü saat 13.00’te hayal ağacına isteklerini asan beş çocuğun hayalini Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile projeyi düzenleyen CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Tülin Bozoğlu gerçekleştirdi. Hayallerini ağaca yazan dört çocuktan 8 yaşındaki Yunus Emre Timur’a tablet, 4 yaşındaki İkra Çarpan’a bisiklet, 8 yaşındaki Alper Turan Can’a Levent İz Peşinde Kitap Seti ile 11 yaşındaki Batın Kayra Balcı’ya futbol topu hediye edildi. 10 yaşındaki İpek Yılmaz ise buluşmaya katılamadığı için hediyesi Ödemiş Belediyesi tarafından saklanıyor.

"Çocuklarımızın hayallerini öğrenmek çok değerli”

Mehmet Eriş, makamında ağırladığı çocuklar ile ailelerine şunları söyledi: ”Geleceğimiz, gençlerimiz ile çocuklarımız olduğuna göre onların düşüncelerini ve hayallerini öğrenmek, geleceğe ışık tutmak adına çok değerli. Açıklanan her düşünce, birer ışık değerindedir. Hayal ağacıyla beraber çocuklarımızın düşüncelerini de tanımış olduk. Bu kapsamda değerli ailelerine de çocuklarının düşüncelerini özgürce söyleyebilmeleri adına onlara verdikleri eğitim kapsamında teşekkür ediyorum. Benim çocukken hep bir hayalim vardı: Çok zengin olup büyük adam olursam evime sinema salonu kuracaktım. O dönem televizyon bilmiyorduk. Sinemaya her zaman gitme şansımız yoktu. Filmler ile çizgi filmleri sinemadan izleyebiliyorduk. Bugün hayat dönüştü. Sinemalar, telefonlarımızda ve tabletlerimizde artık. Ben inanıyorum ki çocuklarımız, daha iyi hayaller kurarak geleceği iyi okuyacak ve bize gelecekten mesajlar verecekler.”

Şenlik, mahallelerde de yapılacak

Eriş, Çocuk Şenliği Etkinliği’ni her mahalleye götürmek istediğini de söyleyerek, ”Yaşadığı ortama göre hayal kuran çocukların hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz. Biz farklı olanı ortaya çıkarma gücünü bulabilirsek daha anlamlı olur” dedi.

Çocuk Esirgeme Kurumu ve farklı kurumlara da zaman zaman yardımda bulunduğunu paylaşan CHP’li Meclis Üyesi Tülin Bozoğlu ise, ”Çocukken bir film izledim. Filmde zengin kadınlar, Çocuk Esirgeme Kurumu’na hediye dağıtırlardı. En büyük hayalim, büyüyünce zengin olmak ve çocukları mutlu etmekti. Ben, sivil olarak çocuklarımıza destek olurken belediyeyle de işbirliği içerisinde bu etkinliği düzenlemek ayrıca onur vericiydi. Mahallelerde de devam edecek bu etkinlik kapsamında çok çocuğumuzun hayalini gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide