Advert

81 ilden misafirler düve çiftliğini gezdi

81 ilden misafirler düve çiftliğini gezdi
81 ilden misafirler düve çiftliğini gezdi admin
Bu içerik 258 kez okundu.

Tarım Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu organizasyonla dün 81 ilden gelen çiftçiler, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne ait Ödemiş Düve Çiftliği'ni ziyaret etti. Etkinliğe Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Mümin Sevgen, Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş ve AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta da katıldı.

81 ilden gelen çiftçilere galoş ve tulum dağıtıldıktan sonra misafirler çiftliği gezdi. Veteriner eşliğinde çiftçilere Ödemiş Düve Çiftliği’nin faaliyetleri anlatıldı. Birçok konuda sorular soran çiftçiler, etkinlikten memnun kaldı.

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı ve İzmir Damızlık Birliği Başkanı olan Ahmet Kocaağa, “Bu etkinliği bakanlığımız düzenledi. Çiftçiler, birbirleriyle kaynaşması ve tarım ve hayvancılığın bölgesel olarak nasıl olduğu anlaşılması amacıyla yapıldı. Çiftçilerin kendi bölgelerindeki eksiklikler ve artılar fark edilsin isteniyor. Biz de bakanlığımız aracılığıyla gelen çiftçilere tanıtımımızı yaptık, gerekli bilgileri aldılar. Bu vesileyle bakanlığımıza da katılım sağlayanlara da teşekkür ederiz. Bizim üç çiftliğimiz var. Elimizdeki hayvanın koşullardan dolayı satılmamasından ötürü burayı da sağmalı hayvana çevirdik. Burada yedi ton süt üretiyoruz. 600 büyükbaş hayvanımız var. Bu etkinlikle birlikte de en azından bu bölgenin hayvanları ve tarımı tanıtılmış oldu. Pazarlamak için büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Biz de üretici olarak maliyetlerimizin düşmesini, tüketicilerimizin de hem kaliteli hem de uygun gıda yemelerini istiyoruz” diye konuştu.

"Bize çok yararlı oldu"

Etkinlikte yer alan Ordu Damızlık Birliği Başkan Yardımcısı Onur Gündoğdu, “İzmir Damızlık Birliği'nin çiftliğini gördük. Çok güzel ve memnun kaldık. İnşallah daha iyileri Orduluların olur. Başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Bakım tarzı, veteriner hizmetleri, buzağı bakımı, beslenme ve birçok konuda bilgi aldık. Kalabalık bir grup birçok ilden geldik. Her birimiz, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu etkinlik, bize çok yararlı oldu” dedi.

Çiftliğin gezilmesinin ardından misafirlere yemek ikram edildi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret