Advert

İlköğretim Haftası kutlandı

İlköğretim Haftası kutlandı
İlköğretim Haftası kutlandı admin
Bu içerik 316 kez okundu.

Ödemiş’te 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası, dün Atatürk İlkokulu’nda coşku ile kutlandı. Saat 10.30’da başlayan kutlama programına Ödemiş Kaymakamı’nı vekaleten Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Genel Koordinatörü Cumhur Şener katıldı.

"Tüm paydaşlarımızla elbirliği ile çalışmaktayız”

Atatürk İlkokulu Müdürü Orhan Sarıkaya, etkinlik öncesi şunları söyledi: "Okulumuz; toplantı salonuyla, asansörüyle, sığınağıyla ve tüm sınıflarda FATİH Projesi kapsamında akıllı tahtaların bulunmasıyla imkanlar açısından ön plana çıkmaktadır. Altı şubemiz bulunan okul öncesi sınıfımız 107, 31 şubemiz bulunan ilkokul öğrenci sayımız 884, yeni açılan hafif düzeyde otistik özel eğitim sınıfında ise dört öğrenci olup toplam 955 öğrencimiz, okulumuzda eğitim görmektedir. Bir müdür, iki müdür yardımcısı, 45 kadrolu, iki geçici görevli öğretmen, biri kadrolu 22'si geçici temizlik çalışanı ile var olan kalitesini arttırarak okulumuzun vizyon belgesinde belirtildiği üzere tercih edilen okul olabilmek adına tüm paydaşlarımızla elbirliğiyle çalışmaktayız. Programımıza olan katkılarından dolayı Ödemiş Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.”

”Eğitim, bireyler için en temel haktır”

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, ”İlçemizde 1600 öğretmenimiz ve 22 bin öğrencimiz ile birlikte yeni eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapmış bulunuyoruz. Her yıl Eylül ayının üçüncü haftası, Türkiye genelindeki okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır. Bugün burada bu programın Ödemiş’te coşku ile kutlanmasını gerçekleştirmek adına bir araya geldik. Bu ve benzeri etkinliklerin sevgili çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ile gelecek sağlaması adına dayanışma kültürümüzü geliştirdiğine inanıyorum.

Eğitim, kavram olarak sade gibi görünse de kapsam olarak oldukça geniştir. Bilim, sanat, edebiyat, din, kültür, tarih, yaşam, spor, doğa, ekonomi, sağlık, trafik, güvenlik, teknoloji, felsefe, psikoloji, sosyoloji, kısacası hayata ve insana dair ne varsa eğitimin konusudur. Bunun içindir ki Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder' demiştir.

Dünyanın her yerinde eğitim, bireyler için en temel haktır. Bu anlamda bulunduğumuz Ödemiş’te tüm okullarımızın ortamını öğrenen ve araştıran, dinamik bir yapıya kavuşturarak ülkemizin aydınlık yarınlarına en iyi şekilde hizmet etmek istiyoruz. Hep birlikte çalışarak daha faydalı daha başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Bu düşüncelerle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın huzur ve başarılar içerisinde geçmesini diliyor hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

”Okula hoş geldiniz” dediler

Konuşmalar ile başlayan program; minik öğrencilerin halk oyunu gösterileri, dans gösterileri ile şiir okumaları ile devam etti. Programın son etkinliğinde ise dördüncü sınıf öğrencileri, birinci sınıf öğrencilerine ”Okula hoş geldiniz” çiçeği takdim etti. Dördüncü sınıf öğrencileri, minik öğrencilere uçan balon hediye etti.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
"Siyasette yeni bir döneme girdik"