Advert

Ödemiş İlçe Emniyeti'nden uyuşturucuya geçit yok

 Ödemiş İlçe Emniyeti'nden uyuşturucuya geçit yok
 Ödemiş İlçe Emniyeti'nden uyuşturucuya geçit yok admin
Bu içerik 329 kez okundu.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticaretinin Engellenmesi ile Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçlarının menine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında sekiz günlük süre zarfında yedi ayrı operasyon düzenlendi.

Salı günü üç farklı olay

İlk olarak 10 Eylül Salı günü üç farklı olay gerçekleşti. Bunların ilkinde Üç Eylül Mahallesi Fakülte Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilmesi üzerine durdurulan İ.U.A.  (35) isimli şahsın üzerinden 25 gram esrar maddesi ele geçirildi. Şahıs, gerekli yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Aynı gün Türkmen Mahallesi'nde E.K.(33) isimli şahsın ikametinde altı adet plastik kova ve çiçek saksısı içerisinde altı kök Hint keneviri ve 235 gram esrar maddesi ele geçirildi. Şahıs, gerekli yasal işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır.

Umurbey Mahallesi'nde ikamet eden S.D.(26) isimli şahsın ikametinde de çok sayıda satışa hazır, paketlenmiş şekilde uyuşturucu madde sakladığı bilgisi edinildi. Yapılan aramada satışa hazır şekilde ağırlığı 21 gram esrar ele geçirildi. Şahıs, gerekli yasal işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır.

Hareketlerinden şüphelenildi

14 Eylül Cumartesi günü ise Umurbey Mahallesi Hacı Sadık Çarşısı üzerinde durumundan şüphelenilen Ü.İ. (34) isimli şahsın üzerinde yapılan kontrolde içime hazır vaziyette 1 gram esrar bulundu. Şahıs, gerekli yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

15 Eylül Pazar günü ise Umurbey Mahallesi Mercan Sokak'ta durumundan şüphelenilen E.O. (34) isimli şahıs durduruldu. Yapılan kontrolde üzerinden bir adet sentetik ecza ele geçirilen şahıs, gerekli yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Arandığı anlaşılınca tutuklandı

18 Eylül Çarşamba ise iki uygulama yapıldı. Türkmen Mahallesi 126 Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan R.A.(40) isimli şahsın üzerinden 36 gram esrar ele çıkarken şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemler de yapıldı.

Aynı gün yine Türkmen Mahallesi'nde yapılan çalışmalar kapsamında hareketlerinden şüphelenilen H.K.(47) isimli şahsın yapılan kaba üst araması neticesinde bir gram kristal (metamfetamin) maddesi ele geçirilirken ayrıca arandığının anlaşılması üzerine gerekli yasal işlemler başlatılıp şahıs, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret