Advert

Ceylin Atik davasında yeni gelişme

Türkiye'nin gündemine oturan cinayette adları geçen iki sanığın beraat ettirilmeleri üzerine karar hakkında Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulunuldu

Ceylin Atik davasında yeni gelişme
Ceylin Atik davasında yeni gelişme admin
Bu içerik 343 kez okundu.

Ödemiş'te 10 yaşındaki Ceylin Atik'in kaybolduktan üç gün sonra cesedi evlerinde bulunan Şükriye Türkmen'e verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile eşi Serkan Türkmen ve Raziye Ö.'nün beraat ettirilmelerine yapılan istinaf başvuruları reddedildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik, ret kararı üzerine dosyayı Şükriye Türkmen’in yargılama boyunca Ceylin’i eşiyle birlikte öldürdüklerini söylemesini gerekçe göstererek Yargıtay’a taşıdı.

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama sonunda tutuklu sanıklardan Şükriye Türkmen'e 'çocuğa veya beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı, tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Cezada indirim yapılmazken Serkan Türkmen ve tutuksuz sanık Raziye Ö. beraat ettirildi. Kararla birlikte Serkan Türkmen de salıverildi.

İstinaf başvuruları reddedildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik, Atik ailesi avukatı ile savcılık, Serkan Türkmen’in ceza almayarak tahliye edilmesine ve Raziye Ö. hakkında verilen beraat kararına itiraz ederek istinafa başvurdu. Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 1. Ceza Dairesi, yaptığı inceleme sonunda itirazı reddetti. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Şükriye Türkmen'in avukatının yaptığı istinaf başvurusu da kabul edilmedi.

Bakanlık avukatı, Yargıtay’a başvurdu

Ret kararı üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Neslihan Ersoy Sevindik, Yargıtay’a temyiz başvurusunda bulundu. Sevindik, Şükriye Türkmen’in yargılama boyunca küçük kızı eşi Serkan Türkmen ile birlikte öldürdüklerini söylemesine rağmen sanığın ceza almamasını ve tahliye edilmesini başvuru gerekçesi olarak gösterdi. Dosya, Yargıtay’da incelendikten sonra kararlar onanacak.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret