Advert

“Yeryüzündeki cenneti görmek istiyorsanız Ödemiş’e gelin”

 “Yeryüzündeki cenneti görmek  istiyorsanız Ödemiş’e gelin”
 “Yeryüzündeki cenneti görmek  istiyorsanız Ödemiş’e gelin” admin
Bu içerik 261 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, KRT Kültür TV ekranlarında yayınlanan ve Gökhan Gülbasar’ın hazırlayıp sunduğu 17. Saat adlı programda Ödemiş’i ve belediye çalışmalarını anlattı. Gülbasar’ın sorularını yanıtlandıran Eriş, 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek 15. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nin üretici ile tüketiciyi doğrudan buluşturacağını vurguladı.

 

İklim krizine çare için buluşma

 

Ödemiş’te 15.si düzenlenecek sergiyi “İklim krizine çare için üretici ve tüketici buluşması” olarak niteleyen Eriş, “Yeryüzündeki cenneti görmek istiyorsanız Ödemiş’e gelin. Ödemiş’i gezin, konuğumuz olun. Dünyanın en güzel renkleriyle gözleriniz bayram ederken gönül refahını da yaşayacaksınız” dedi.

 

Meyve fidanında en önde

 

KRT Kültür TV aracılığıyla bir kez daha büyükşehir belediyelerini, il ve ilçe belediyelerini sergiye davet eden Eriş, Ödemiş’in süs bitkileri konusunda en önemli üretim merkezi haline geldiğini belirterek hem güney iklimlerine hem de kuzey iklimine uygun bitki yetiştirebilen ilçenin meyve fidanı üretiminde de en önde yer aldığını hatırlattı.

 

Eriş, üreticinin desteklenmesi konusunda da mesajlar vererek dekar başına desteğin artırılması kadar süs bitkilerinde ithalatın azaltılmasının da bölgede üretimin sürdürülebilir olması için çok önemli olduğunu belirtti.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide