Advert

Ödemiş’in geleceğine ışık tutuyorlar

Ödemiş’in geleceğine ışık tutuyorlar
Ödemiş’in geleceğine ışık tutuyorlar  admin
Bu içerik 249 kez okundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde kenti adım adım dolaşıyor. İTÜ’lü öğrenciler, çalışma sonrası 25-30 yıl sonraki Ödemiş projeksiyonunu ortaya çıkartacaklar.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, kentin geleceğine ışık tutuyor. Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle devam eden eğitim çalışması çerçevesinde Belediye Meclis Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İmar ve Şehircilik Müdürü Nermin Pervan’dan Ödemiş ile ilgili bilgiler alan 80 öğrenci, yerleşim alanlarında yaptıkları incelemeler ve vatandaşlarla düzenledikleri anketler doğrultusunda gelecekteki Ödemiş projeksiyonunu hazırlayacaklar.

Her yere dağıldılar

İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ali Yüzer, “Beşinci yarıyılımızda yer alan bir proje kapsamında Ödemiş seçildi. Ödemiş ile ilgili hem sosyal hem de ekonomik durumu analiz ediyoruz. Hem de yapılaşmış dediğimiz mevcut yerleri, doğal çevresini analiz ediyoruz. Tüm bu analizleri yaptıktan sonra Ödemiş’in geleceğine yönelik yaklaşık 20-25 yıl sonraki durumunun ne olacağının projeksiyonunu hazırlıyoruz. Daha sonra da bu kent için hem üst ölçekte hem de alt ölçekte kent planlarını hazırlıyoruz. Yaklaşık 80 kişilik bir grupla geldik. Öğrencilerimiz, alana dağılmış durumdalar. Her öğrenci için belirli bir alan belirledik. Bu alanlarda analiz yapıyorlar.

Ödemişlilere teşekkür

Ödemiş Belediyesi, her türlü konuda bize yardımcı oldu.  Bize plan çalışmalarını anlattılar. Başta Belediye Başkanımız Mehmet Eriş olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Ödemiş halkı da çok misafirperver. Herkes, her türlü yardımda bulundu. Ödemiş halkıyla anketler yapıyoruz. Bu anket çalışmaları da çok önemli. Buraya gelerek iyi bir seçim yaptığımızı düşünüyorum” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Karakılçık buğdayından  ekmek yapılıyor
Karakılçık buğdayından ekmek yapılıyor