Advert

Müjdeleri peş peşe sıraladı

Müjdeleri peş peşe sıraladı
Müjdeleri peş peşe sıraladı admin
Bu içerik 1579 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kiraz’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Belediye Başkanı Saliha Özçınar ile AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Pakdemirli'yi çiçeklerle karşıladı. Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak da bakanı karşılayanlar arasındaki yerini aldı.

Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ı makamında ziyaret eden Pakdemirli; muhtarlar, STK temsilcileri ve oda başkanlarıyla bir araya geldi. Suludere Mahallesi'ni de ziyaret eden Bakan Pakdemirli, müjdeleri art arda sıraladı.

Özel orman fidanlığı

Şehit Özgür Küçük Sosyal Tesisleri'ndeki toplantıda Kiraz’a yapılan ve yapılacak hizmetler konusunda değerlendirmelerde bulunan Pakdemirli, üreticilere de çeşitli müjdeler verdi. Pakdemirli, “Mevcut orman fidanlıklarından ihtiyaç fazlasını özel fidanlık sahiplerine kiraya veriyoruz. Ormanlık alanlarda süs bitkilerinin yetiştirilebileceği özel orman fidanlığı kurulmasına izin veriyoruz. Hayvancılık yapan üreticilerimize müjde! Ormanlık alanlarda otlatmaya açılan alanları %53’e çıkarıyoruz. Ormanlık alandan geçen enerji nakil hatları ile yangın, emniyet, yol ve şeritlerinde artık yem bitkisi yetiştirilecek, böylece yem maliyetleri düşürülecek. Ormanlık alanlarda yetişen yabani zeytinleri aşılıyoruz. Üç yıl bakımını yaptıktan sonra köylülerimize eşit bir şekilde ücretsiz dağıtıyoruz. Ürünü 49 yıllığına üreticilerimizin toplamasına izin veriyoruz” diyerek müjdelerini sıraladı.

Yeraltı barajı geliyor

Suludere'de yeraltı barajı projeleri olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Veteriner Fakültesi ile de Kiraz’ın artık göç veren değil, göç alan bir şehir olacağını belirtti. Yerel seçimlere de değinen Bakan, “Bu seçim, ister istemez vatandaş tarafından teveccüh edilen başkanlık sisteminin bir tasdiki, bir noter onaylaması gibi oldu. AK Parti belediyeciliğinin devamını istiyorsanız oyunuzu AK Parti’ye vereceksiniz. Bir de parlamenter sisteminin tekrar konuşulmaması, Başkanlık sisteminin devamı ve bu sitemin daha da oturması anlamında hükümete, devlete destek olacaksınız. Çocuklarımızın geleceği için gönlünüzdeki parti ne olursa olsun AK Parti’ye desteklerinizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tarımsal bilançoyu çıkardı

Tarım ve Kiraz’a yapılan desteklemelere ilişkin de konuşan Pakdemirli, "Türkiye, dünyada tarımsal hasılada yedinci sırada. Hani ilk ona girmeye çalıyoruz ya. Süt sığırında Avrupa’da birinci sıradayız. Destekleri sekiz misli arttırdık. Bu yıl 16.1 milyar TL desteğimiz olacak. Orman varlığımızı arttıran nadir ülkelerden biriyiz. Kiraz’a son 16 yılda tarım ve hayvancılık alanında 195 milyon lira hibe verdik. Kiraz’ın tarımsal hasılası, 772 milyon TL’ye gelmiş” ifadelerini kullandı.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ormandan zehir çıktı
Ormandan zehir çıktı
Fakültenin projesine milyonluk destek
Fakültenin projesine milyonluk destek