Advert

Kurs başvuruları devam ediyor

Kurs başvuruları devam ediyor
Kurs başvuruları devam ediyor admin
Bu içerik 216 kez okundu.

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’nde kış döneminde açılacak kurslar için başvuru süreci devam ediyor. 50 farklı kurs adına başvuru alan Ödemiş Halk Milli Eğitim Merkezi; TC Kimlik numarası, ad soyad, adres bilgisi, telefon numarası, başvurulan kursun adı, kurs zamanı, çalışılan sektör, doğum tarihi, eğitim durumu, başvuru zamanı ve imza bulunan başvuru formunun yanında kimlik fotokopisi ile kayıt alıyor.

Usta öğreticiler değerlendirmede

Konuyla ilgili açıklama yapan Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bakırlı, ”Usta öğreticiler için başvuru sürecimiz tamamlandı. Şu anda kurs verecek öğreticilerimizi değerlendirmeye aldığımız aşamadayız. Değerlendirmenin ardından ilçe komisyonu kurarak belirlediğimiz eğitimcilerimizi kaymakamlığa sunacağız. Usta öğreticilerin belirlenmesinin ardından Ekim ayının ikinci haftasında kurslarımızın başlamasını hedefliyoruz. Bize gelen talepler doğrultusunda istenilen kurs, 12 kişi ve üzeri olduğunda o alanda kurs açabiliyoruz. Tabi ki bu kursların içerisine okuma-yazma, engelliler için verilen kurslar ile cezaevi mahkumları için verilen kurslar dahil değil. Gündüz ve akşam olacak şekilde iki sefer devam edecek kursların akşam 22.00’ye kadar süreceğini de belirtmek istiyorum” dedi.

En çok talep edilen kursları açıkladı

Bakırlı, ”Geçtiğimiz yılların en çok talep edilen kursları arasında bilgisayar, muhasebe, arıcılık, giysi dikimi, el sanatları ve nakış kurslarımız var. Bunun yanı sıra özellikle ilkokul olmak üzere ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında da kurs açmaktayız. Bu kursumuza da talep oldukça fazla. Bu sezon için talep ettiği kurs adına kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızı Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’ne kimlik fotokopisi ile davet ediyoruz.”

İşte açılacak kurslar

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi resmi sitesine göre kişi sayısını doldurması durumunda açılacak kurslar ise şu şekilde: Tiyatro, drama, keman, gitar, bağlama, resim, ebru, fotoğrafçılık, aşçılık, yaş pasta yapımı, satranç, zeka oyunları, halk oyunları, tekvando, muai thai, kick boks, step-aerobik,  Kuran-ı Kerim, Osmanlıca, Arapça, İngilizce, işaret dili, okuma-yazma, yabancılara Türkçe öğretimi, bilgisayar, takı tasarım, el sanatları, giysi dikimi, ipek böceği, makine nakışları, çocuk bakımı, oyun odası, KPSS lisans, KPSS ön lisans, lise mezunları DYK kursu, hızlı okuma kursu, arıcılık, sürücü kursu direksiyon eğitimi, muhasebe, hızlı klavye, servis rehberliği personeli, emlak danışmanlığı, cenaze hizmetleri, hijyen eğitimi, makyaj, kişisel bakım, kuaförlük, özel eğitim uygulamaları, doğal gaz, kalorifer, mantar yetiştiriciliği, çeyiz ürünleri hazırlama.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi