Advert

Ödemiş’te yeniden ANAP rüzgarı “Gümbür gümbür geliyoruz”

Ödemiş’te yeniden ANAP rüzgarı “Gümbür gümbür geliyoruz”
Ödemiş’te yeniden ANAP rüzgarı “Gümbür gümbür geliyoruz” admin
Bu içerik 342 kez okundu.

Anavatan Partisi (ANAP) Ödemiş İlçe Olağan Kongresi’nin ilki, cumartesi günü gerçekleştirildi. Saat 13.00’te Efe Konut Toplu Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Anavatan Partisi İl Başkanı Doğan Erdin, Anavatan Partisi Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Ethem Canıdar, Anavatan Partisi Küçük Menderes Havzası’ndan Sorumlu İl Başkan Vekili Bülent Karabulut, Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Enver Özdel ile Anavatan Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayşegül Gürkan katıldı.

”Düzgün bir Türkiye için ANAP diyoruz”

Ödemiş İlçe Olağan Kongresi’nde Divan Başkanı Doğan Erdin olmak üzere Yusuf Ergin, Bülent Karabulut ve Hakan Özer, katılımcıların oy birliği ile divan kurulu olarak seçildi. Kongre salonunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından ANAP’lılar, İstiklal Marşı okudu. Konuşmasını yapmak adına kürsüye ilk çıkan isim, ANAP Ödemiş İlçe Başkanı Canıdar oldu. Canıdar, ”Daha iyi, daha yeni, daha düzgün bir Türkiye için Anavatan Partisi diyoruz” şeklinde konuştu.

”PKK’ya mı yer veriyorsun?”

Hemen ardından kürsüye çıkan Anavatan Partisi Küçük Menderes Havzası’ndan Sorumlu İl Başkan Vekili Bülent Karabulut, ”Sayın genel başkanımı bu salondan iktidar çıkaracağız. Bize, 'Anavatan Partisi kaldı mı?' dediler. İşte ANAP burada. Ben, 27 yıl boyunca ANAP’ta görev aldım. 27 yıl önceki heyecanı şu anda yaşamaktayım. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e seslenmek istiyorum. Sen bize fuarda yer vermiyorsun. Kime veriyorsun? PKK’ya mı yer veriyorsun? Ben bu ülkede 14 yıl iktidar, altı yıl muhalefette kaldım. Ben, bu şehrin ilçe başkanlığını yürüttüm. Sevgili Mehmet Eriş, çıkmışsın basının önüne 68 milyon 900 bin lira borç var diyorsun. Yalan söylüyorsun. Borcunuz 117 milyon lira. Kimi saklıyorsunuz arkadaş? Ödemiş’e müfettiş talep etmek istiyorum. Bu borçlar saklanıyor. İçişleri Bakanlığı’ndan yardım istiyorum” dedi.

”Mandacıların torunları tarafından

ülke lime lime ediliyor”

 

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise şunları dile getirdi: ”Bu salonlara gelmek yürek ister. Bu salonlar, aynı Milli Mücadele döneminde Atatürk’ün emperyalizme, kapitalizme, her türlü sömürü düzenine itiraz ettiği gün gibidir. Atatürk de Milli Mücadele'ye karar verdiğinde yanında bir avuç insan vardı. 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a çıkarken, tüm Anadolu işgal edilmişken yaver geliyor, 'Paşam, İngilizler vapurda arama yapacaklar' Gazi, büyük bir tebessümle, ”Buyursunlar, arasınlar evladım. Onlar bizi Anadolu’ya silah taşıyor zannediyor. Bilmiyorlar ki biz Anadolu’ya iman, inanç ve kararlılık götürüyoruz” diyor. İşte yüz yılı dolmadan bu ülke, aynı konuma getirildi. O mandacıların torunları tarafından lime lime edilmeye çalışılıyor. O zamanın mandacılarının torunları varsa Atatürk’ün, Kazım Karabekir’in, Fevzi Çakmak’ın torunları da burada.”

Kurullar belli oldu

İbrahim Ethem Canıdar başkanlığındaki Anavatan Partisi İlçe Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu: Ali Yaprak, Hayrettin Esin, Kamil Saygı, Salih Kulluk, Vildan Geçer.

İl delegeleri olarak ise Bülent Karabulut, İbrahim Ethem Canıdar, Ali Yaprak, Hayrettin Esin, Kamil Saygı, Müşerref Canıdar, Mürteza Katkay ve Selin Metin olarak belirlendi.

Son’un kabrini ziyaret ettiler

Konuşmaların ardından ANAP İlçe Seçim Müdürü Mehmet Akif Alın önderliğinde ANAP Ödemiş İlçe Yönetimi adına oy kullanıldı. Sonrasında ise Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Anavatan Partisi İl Başkanı Doğan Erdin, Anavatan Partisi Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Ethem Canıdar, Anavatan Partisi Küçük Menderes Havzası’ndan Sorumlu İl Başkan Vekili Bülent Karabulut, Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Enver Özdel ile Anavatan Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayşegül Gürkan, geçtiğimiz aylarda yaşamını yitirmiş eski Ödemiş Belediye Başkanı Hüseyin Son’un mezarını ziyarette bulundu. ANAP’lılar, kabristan ziyaretinin ardından Son’un ailesini de ziyaret etti.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak