Advert

İzmir'in ilçeleri müziğe doyacak

İzmir'in ilçeleri müziğe doyacak
İzmir'in ilçeleri müziğe doyacak admin
Bu içerik 170 kez okundu.

Dünya müzik kültürünü Anadolu’nun müzikal zenginliğiyle buluşturup sanatseverlere ulaştırmayı hedefleyen Müştemilat Kumpanya, İzmir’in 21 ilçesinde konser verecek. Ücretsiz gerçekleşecek konserler, bugün başlıyor.

İzmir’in 21 ilçesindeki müzikseverler, değişik bir deneyime hazırlanıyor. Farklı müzisyenlerin bir araya gelmesiyle oluşan Müştemilat Kumpanya, bugünden itibaren 21 ilçede konserler verecek. İlk konser Bergama’da olacak. Dünyaca tanınmış arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, etkileyici yorumu ve sesiyle dinleyicilerin kalbinde taht kurmuş Serap Tamay ve Piyanist/Şef Cemile Cabbar’ın yönetimindeki Müştemilat Mandolin Orkestrası, üç ay boyunca İzmirlilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Kasım ayında başlıyor

Küçük Menderes Havzası'ndaki ilçelerden ilk olarak Kiraz'da bu etkinlik gerçekleşecek. 16 Kasım Cumartesi günü Müştemilat Mandolin Orkestrası, Haliller Köy Düğün Salonu'nda sahne alacak. 23 Kasım Cumartesi günü ise Beydağ-Yağcılar Köy Düğün Salonu'nda Şirin Pancaroğlu, müzikseverler ile buluşacak. 30 Kasım Cumartesi günü Müştemilat Mandolin Orkestrası, bu kez Bayındır'da Atatürk Mahallesi Canlı Spor Salonu'nda gösteri yapacak.

Ödemiş'teki durak Günlüce

Aralık ayında ise etkinlikler, havzadaki iki başka ilçede sürecek. Müştemilat Mandolin Orkestrası, 14 Aralık Cumartesi günü Torbalı-Yeniköy Düğün Salonu'nda yer alacak. Serap Tamay da 21 Aralık Cumartesi günü Ödemiş'in Günlüce Mahallesi'ndeki Köy Düğün Salonu'nda eserlerini seslendirecek.

Yöredeki beş ilçe dışında  Bergama, Dikili, Urla, Kemalpaşa, Karaburun, Kınık, Güzelbahçe, Seferihisar, Aliağa, Menemen ve Menderes'te de gerçekleşecek konserler, halka açık ve ücretsiz olacak.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısa sürede söndürüldü
Kısa sürede söndürüldü
Korona testleri pozitif çıktı
Korona testleri pozitif çıktı