Advert

Başkan Saliha Özçınar Ankara'dan müjdelerle döndü

Başkan Saliha Özçınar Ankara'dan müjdelerle döndü
Başkan Saliha Özçınar Ankara'dan müjdelerle döndü admin
Bu içerik 270 kez okundu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, partisinin kazandığı ilçelerin belediye başkanları ile birlikte beş bakanı ziyaret ettikleri kapsamlı bir Ankara turu gerçekleştirdi. İlçe sorunlarının, devam eden yatırımlar ve yeni projelere ilişkin taleplerin ilgili bakanlara bire bir aktarıldığı ziyaret programına Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Bakanlarımız, her zamanki gibi yapıcı ve çözüm odaklı yaklaşımları ile başkanlarımızı dinledi ve pek çok talebimiz için düğmeye bastı. İzmir’i hangi partide olursa olsun her ilçesi ile kucaklamaya ve sorunlarını çözmeye hazırlar. Bu toplu ziyaretlerimiz, önümüzdeki süreçlerimizin önünü açtı. Zaten başkanlarımızın her biri; ilçelerinin meselelerine hakim, insanını tanıyan, projeleri ve çözüm önerileri olan isimler. Hepsi, ilçelerine müjdelerle dönüyor” diye konuştu.

Bakanlarla yapılan görüşmelerde Bergama, Bayındır, Kınık ve Kiraz’ın tarımdan turizme, sağlıktan çevreye pek çok konuda eksiklerin giderilmesi ve atılım gerçekleştirmesinin önünü açacak adımlar atıldı.  

Kiraz Devlet Hastanesi

yatırım planında

 

Kiraz ilçesine yapılması planlanan devlet hastanesi için somut adımlar atıldı. 75 yataklı hastanenin ihale projesi hazırlanarak yatırım planına alındı. İğdeli Mahallesi’ne yapılacak olan 112 Acil İstasyonu için çalışmalar hızlandırılacak. Kiraz’a Organize Tarım Bölgesi kurulması talebi olumlu karşılanırken Suludere Yeraltı Barajı’nın yapılması ve Et Entegre Paketleme Tesisleri’nin ilçeye kazandırılması ile ilgili çalışmaların başlaması kararlaştırıldı. İlçenin elektrik alt yapısının yenilenmesine olan ihtiyacın da dile getirildiği görüşmelerde bu yatırımın hızlandırılması için söz alınırken jeotermal enerjinin devreye sokulmasına ilişkin MTA incelemesi talebinde de bulunuldu. Ayrıca Kiraz Kalesi’nin incelenerek turizme kazandırma çalışmalarının yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ekipleri kısa sürede ilçede olacak.

Projeler ve belgeler sunuldu

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, "İki günlük Ankara ziyaretimde temaslar gerçekleştirdim. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile  Kültür ve Turizm Bakanlıklarımıza projelerimizi sunduk. Ayrıca Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nı ziyaret edip halı saha ve voleybol sahalarımız için gerekli evrakları teslim ettik. Şimdiden tüm Kiraz'ımıza hayırlı uğurlu olsun. Yaşanabilir bir Kiraz için durmak yok yola devam" dedi.

"İzmir ister, Ankara yapar"

İzmir’i bir bütün olarak düşündüklerini ve ne olursa olsun her karışı ve her insanının refahını önemsediklerini vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ankara’nın İzmir’de taş üstüne taş koymak isteyen her yöneticisini istisnasız dinlemeye ve gereğini yapmaya hazır olduğunu belirterek şunları söyledi: “İzmir ister, Ankara yapar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın İzmir’e yaklaşımları hep böyle oldu. İlçe belediye başkanlarımız talep etti. Yenilerin ilk adımı atıldı, devam eden işlerin önündeki engellere formüller bulundu. Önümüzdeki günlerde başkanlarımız da kamuoyunu yaptıkları görüşmelerle ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. İzmir’in, İzmir halkının bilmesi gereken şu ki biz şehrimizin ve onların yararına olacak her işin takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret