Advert

Program belli oldu

Program belli oldu
Program belli oldu admin
Bu içerik 133 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Beydağ Belediyesi tarafından 27 Ekim Pazar günü ilçeye bağlı Çomaklar Mahallesi'nde düzenlenecek olan  1. Kestane Festivali'nin programı açıklandı. Buna göre 26 Ekim Cumartesi günü saat 20.00'de Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar tarafından açılış konuşması gerçekleştirilecek. 20.15'te ise Kestane üretimi, bakımı, hastalıklarıyla mücadele edilmesi ve geliştirilmesi konulu panel yapılacak.

Soyer de katılıyor

Festivali yapılacağı pazar günü ise etkinlikler, saat 11.00'de başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından önce Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, akabinde ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, birer konuşma yapacaklar. 11.45'te En İyi Kestane Yarışması, 12.00'de ise halk oyunları gösterisi var.

Kestane çırpma töreni yapılacak

Program kapsamında saat 12.15'te hijyen eğitimi verilen kursiyerlere sertifikaları törenle dağıtılacak. 12.30'da ise En İyi Kestane Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 12.45'te Tunç Soyer'e hediyesinin takdiminin ardından sırasıyla ilçeye özgü yöresel yemeklerin ikramı, fırın kestane, kavurma kestane ve yahni kestane  ikramı ve yapılış tanıtımı, kestane çırpma töreni ve yöresel halk müziği eşliğinde eğlence programı yapılacak. Festivalin kapanışı ise saat 17.00'de olacak.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret