Advert

Beydağ'da kol kola kutlama

Beydağ'da kol kola kutlama
Beydağ'da kol kola kutlama admin
Bu içerik 148 kez okundu.

Beydağ'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, akşam fener alayı yürüyüşü ile devam etti. Çocuğundan yaşlısına tüm Beydağ halkı ellerinde meşaleler ve dillerinde marşlar ile sokakları inletti. Beydağ Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Meclisi üyeleri ve birçok bürokratın katıldığı fener alayı, birlik ve beraberlik içinde gerçekleşti.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, "Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz. Bundan 96 yıl önce atalarımız, milletimizin yücelmesi ve ülkemizin bekası için her fikir ve düşünceyi geliştiren, ilmi ilerlemeyi sağlayan, ortak akıl ve cesaretin kıvılcımıyla varlık bulan zenginliklerimiz etrafında tasarladığımız aydınlık günler ve imar ettiğimiz güzel topraklarımızda bizi buluşturan cumhuriyet güneşini bize armağan ettiler. Bu vesileyle cumhuriyeti bize armağan eden tüm kahramanlarımızı büyük minnettarlık duygularıyla yad ediyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

"Şükranla anıyoruz"

Bu önemli günde başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıkları ve mücadeleleriyle milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

Başkanın konuşmasından sonra halk oyunları ekibi, gösterilerini sundu. Şiirlerin okunmasıyla devam eden Cumhuriyet Bayramı kutlamaları büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

 

Özcan Çetin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette