Advert

Ovakent sokakları ışıl ışıl oldu

Ovakent sokakları  ışıl ışıl oldu
Ovakent sokakları  ışıl ışıl oldu admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlamaları kapsamında Ödemiş’te düzenlenen etkinliklerin sonuncusu, Ovakent Mahallesi’nde gerçekleştirildi. 28 Ekim akşamı Kaymakçı Mahallesi’nde gerçekleşen fener alayının ardından Birgi Mahallesi ve Ödemiş ilçe merkezinde de fener alayları yapıldı. Cumhuriyet etkinliklerinin sonuncusu ise geçtiğimiz akşam saat 19.30’da Ovakent Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Alaya Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ovakent Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldan ile çok sayıda mahalleli de katıldı. Yaklaşık bir saat süren fener alayı sonrası Ödemiş Belediye Orkestrası, Ovakent merkezinde mahalleliye konser verdi.

 

”Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek,

her Türk’ün milli görevidir”

 

Konser sonrası konuşan Muhtar Buldan, “Bugünün küçükleri, yarının geleceği siz değerli gençlerimiz! Ülkemizin her köşesinde Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü halk olarak coşkuyla kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. Bu bayram, şüphesiz Türk Milleti için en özel ve değerli bayramdır çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu yönetim şeklini 29 Ekim 1923’te cumhuriyet olarak değiştirmiştir.

 

Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri, ancak bu sistem içinde güvencede olabilir. Türk ulusu, Cumhuriyet'e bağlanıp onu yücelterek geliştirebilirse demokrasinin nimetlerinden yararlanır ve çağdaş toplumlar içindeki yerini alır. Bu nedenle Cumhuriyet'i yüceltip sürdürmek, her Türk’ün milli görevidir. Bu önemli görev de gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak bu ülkenin gençleri yani bize düşmektedir” dedi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz yolunda feci kaza
Kiraz yolunda feci kaza
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor