Advert

Hurdalıkta yangın çıktı vatandaş isyanda

Hurdalıkta yangın çıktı vatandaş isyanda
Hurdalıkta yangın çıktı vatandaş isyanda admin
Bu içerik 172 kez okundu.

Hürriyet Mahallesi’nde şahsa ait hurdalıkta yangın çıktı. Hurdalığın çevresinde yaşayan vatandaşlar, duruma isyan etti. Dün öğle saatlerinde şahsa ait hurdalıkta hurdaların yakılması esnasında alevler büyüdü. Yakan şahısların alev üstüne toprak atmasının ardından durdurulamayan yangın sonucu çevredeki vatandaşlar, durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa süre içinde gelen itfaiye, alevlere anında müdahalede bulundu.

"Tehlike ile karşı karşıyayız"

Yaklaşık on yıldır tehlike içinde yaşadıklarını ve bu durumun Ödemiş Belediyesi tarafından giderilmesini istediklerini belirten mahalle sakinleri, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. 1605 ile 1606 sokaklarda oturan mahalleliler, ”Evlerimizin önünde 'Yakmayın' dediğimiz halde sürekli bir şeyler yakıyorlar. Durumu fark etmesek bu yangın büyüyebilir, evlerimize sıçrayabilirdi. Buranın temeli, Mehmet Eriş’in önceki başkanlığında yapıldı. Mahmut Badem’in zamanında da bu konuyla alakalı rahatsızlığımızı dile getirerek defalarca kez dilekçe verdik. Burada her gün bir tehlike ile karşı karşıyayız. Ödemiş Belediyesi, hurdalık şahsa ait diye bir şey yapamayacağını söylüyor. Ödemiş Belediyesi’nin bu duruma bulacak çözümü yok mudur? Burada sadece yangın tehlikesi de yok. Yılanlarla, çıyanlarla yaşıyoruz. Her an tehlike içindeyiz. Bunu yıllardır söylüyoruz. Yıllardır başkanlarımız bu tehlikeyi biliyor” dedi.

”Bizi hayal kırıklığına uğrattı”

Hürriyet Mahallesi vatandaşları, son olarak şunları söyledi: ”Ödemiş Belediyesi, konuyla alakalı ilgili değil. Biz vatandaş değil miyiz? Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, oy zamanı buraya geldiğinde hepimiz neşe ile karşıladık. Sokak olarak oyumuzu kendisine verdik. Çok da seviyoruz ancak bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bundan sonra hiçbiri bizden gelip oy istemesin. Mahalleli olarak hiçbirine oy vermeyeceğiz. Önce bu pisliği kaldırsınlar. Bu hurdalıkta tüpler, tankerler var. Biz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çevre temizlik vergimizi ödüyoruz. Bütün evler tehlike altında. Biz de insanız. Nerede buranın ağaları, beyleri, amirleri, memurları? Ben, kendi sokağımı kendim temizliyorum. 'Ya evlerimiz yansaydı?' dediğimizde şahsın elemanları 'Şahıs yaptırırdı' diye cevap veriyor. Bu, çocuk oyuncağı değil. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Zenginin borusu dağdan aşıyor, fakirin borusu ötmüyor.”

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
"Siyasette yeni bir döneme girdik"