Advert

Kiraz, Ata'yı andı

Kiraz, Ata'yı andı
Kiraz, Ata'yı andı admin
Bu içerik 528 kez okundu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Kiraz Şehit Birol Uysal Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Törenin ardından Kiraz Türk Telekom Yatılı Bölge Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TTYBO Matematik Öğretmeni Sefa Solakoğlu ile TTYBO Müdür Yardımcısı Serkan Özdemir'in sunduğu törenin yönetimini TTYBO Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih Kuru yaptı.

Anma programına Kaymakam Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz Cumhuriyet Savcısı, İlçe Jandarma Komutanı Ali Kaygas, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Kıran, Dokuz Eylül Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Özbey, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasan Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak, şube müdürleri Şinasi Akgül ile Cemal Gökçe, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Musa Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, müdür yardımcıları Gencay Bulut ile Özlem Kavalcı, Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Balcı, Ceritler Ortaokulu Müdürü Gülşah Akın, Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Duman, Hüseyin Sarı Ortaokul Müdürü Mehmet Oktay, Kiraz Merkez Ortaokul Müdürü Nail Pınar, Kiraz Atatürk İlkokulu Müdürü Hüseyin Efeoğlu, Kiraz İmam Hatip Lisesi Müdürü Levent Şahin, Kiraz Anaokulu Müdürü Volkan Gümüş, İğdeli İlköğretim Okulu Müdürü Gürcan Akbaş, TTYBO Müdür Başyardımcısı Meltem Aytekin, Müdür Yardımcısı Özgür  Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka, Genel Sekreter Habip Tetik, Kiraz Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Nasuh Coşkun, CHP İlçe Başkanı İsmet Korkmaz, Kadın Kolları Başkanı Aysun Demir Serenlim, çok sayıda daire müdürü, öğretmen ve öğrenci katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı YİBO Okul Müdürü Ali Bardakçı yaparak şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Büyük Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yılındayız. 10 Kasımların Atatürk'ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım'ı yaşıyoruz. Bugün barış içinde bu güzel ülkede yaşayabiliyorsak, kadını ve erkeği ile dayanışma içinde yaşamımızı çağdaş dünyada sürdürebiliyorsak, bilimde, sanatta ve sporda dünya çapında başarılar elde edebiliyorsak bunu Atatürk'e borçluyuz. Bu düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, herkesi saygıyla selamlıyorum."

Anma programı, "Atatürk Kimdir?" adlı video gösterisi, 10 Kasım temalı şiir ve oratoryonun sunumu, ödül töreni, Atamıza mektubun okunması ve zeybek gösterisi ile devam etti. Kiraz TTYBO Müzik Öğretmeni Orçun Yavrutürk tarafından okunan şiir, büyük alkış aldı. Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak da programı hazırlayan Kiraz YİBO'ya ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Gökçe'ye emeklerinden dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak da emeği geçenlere, YİBO Müdürü Ali Bardakçı'ya, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak