Advert

Abdullah Şahin: "Orman Vatandır" diyerek ağaç dikti

Abdullah Şahin:
Abdullah Şahin: admin
Bu içerik 263 kez okundu.

MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Abdullah Şahin, Kiraz'da fidanları toprakla buluşturdu. Konu hakkında yapılan açıklamada, "MHP İzmir İl Teşkilatı olarak Orman Vatandır ülkümüzle Kiraz'ın Yağlar mevkiinde ve 17 fidan dikim bölgesinde 1680 ülküdaşımızla fidan dikim alanındayız. MHP İzmir İl Teşkilatı olarak söz verdik. Bugün Kiraz ilçemizde ve tüm ilçelerimizde İl Başkanımız Veysel Şahin’le 17 fidan dikim bölgesinde 1680 ülküdaşımızla birlikte Orman Vatandır şiarıyla başladığımız 300.000 fidanın dikimini gerçekleştiriyoruz.

Kiraz Kaymakamımız Sayın Emin Kaymak, Belediye Başkanımız Saliha Özçınar, İl Yöneticimiz Serdar Yılmazdemir, Kiraz İlçe Başkanımız Musa Özdemir ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, Meclis Üyemiz Turgut Pınar, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Orman Bölge Müdürlüğümüzün değerli çalışanları, asker ve emniyet mensuplarımız, çok değerli öğrencilerimiz ve Kirazlı hemşehrilerimizle birlikte geleceğimiz için fidan dikiyor olmaktan mutluyuz.

2019 yılında Türkiye'de 2243 orman yangını çıkmıştır. 6069 hektar zarar görmüştür. 10 bin futbol sahası büyüklüğünde alan yanmıştır. İzmir’imizin Karabağlar, Menderes ve Seferihisar ilçelerinde çıkan yangın, 53 saat sürmüş olup 500 hektar alan küle dönmüştür.

Bugün tüm ülkemiz genelinde başlatılan ağaç dikme seferberliğinde üç saatte 11 milyon fidan dikilerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girilecektir. MHP İzmir İl Teşkilatı olarak 11 Kasım Orman Bayramı olsun istiyoruz.

Kıymetli Ülküdaşlarımız, fidan ile toprağı buluşturma zamanı geldi. "Orman vatandır" şiarıyla başladığımız 300.000 fidan sözümüzü gerçekleştirmek için güzel ilçemiz Kiraz'da buluştuk. Bu kutlu görevimizi yerine getirmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Söz verdik, şimdi hep beraber gerçekleştiriyoruz.

MHP İzmir İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin'in öncülüğünde, Genel Başkanımız bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle MHP İzmir İl Teşkliatımızın başlatmış olduğu ağaç dikme seferberliğinin daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığı'nın “Geleceğe nefes ol” sloganıyla 11 milyon fidan dikimi kampanyası ile ülkemiz geneline yayılmasından dolayı mutluyuz. MHP İzmir İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin’den fidan dikme sertifikamızı aldık, şimdi güzel fidanlarımızı dikmeye hazırız.

Allah'tan dünyaya, tüm insanlığa hayırlı olmasını dilerim. Besmele ile yanan ormanlarımızı yeniden yeşillendirmeye başlıyoruz. Peygamberimiz, "Kıyamet gününde bile ağaç dikiniz" diyerek ağacın ve ormanın insan için önemine vurgu yapmıştır.

Ekolojik dengeyi ormanlarımızda ve denizlerimizde korumalıyız. İnsan ve tüm canlılara nefes olan oksijenin % 20'sini fotosentez yoluyla ağaçlarımız üretir, geriye kalan kısmını su yosunları üretmektedir.

Biz büyük Türk milleti olarak insanlığın geleceği için hep birlikte sorumluluk alıp ormanlarımızı, denizi ve tüm doğayı korumalıyız. Piknik, havai fişek, sigara izmariti, dikkatsizlikler büyük felaketlere yol açar. Ateşten kopan bir kıvılcım, havada yaklaşık 100 metre ilerleyip yangın çıkarabiliyor! Türk milleti olarak hep birlikte sorumluluk alıp atalarımız, yaşayan tüm Türk milleti, insanlığın geleceği ve gelecek nesillerimiz adına sorumluluk alıp sahip çıkmalı, canımız gibi ormanlarımızı, denizlerimizi ve tüm doğayı korumalıyız. Orman vatandır!" denildi.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi