Advert

”Lösemi değil, iyilik bulaşır”

”Lösemi değil, iyilik bulaşır”
”Lösemi değil, iyilik bulaşır” admin
Bu içerik 198 kez okundu.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Ödemiş Kaymakamlığı’nın onayıyla Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ödemiş Devlet Hastanesi ile Ödemiş Ortaokulu’nun işbirliğinde farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Dün saat 11.00’de başlayan farkındalık yürüyüşü kapsamında Ödemiş Ortaokulu altıncı ve yedinci sınıf öğrencileri ile öğretmenler ve diğer katılımcılar, maske takarak Ödemiş’in işlek caddelerinde yürüyüş yaptı. Öğrenciler, ”Maskemi takarım, farkındalık yaratırım” ve ”Lösemi değil, iyilik bulaşır” sloganlarıyla yürüdüler.

 

Yürüyüşe Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i vekaleten Derya Coşkun, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan ile çok sayıda kişi de katıldı. Ödemiş Ortaokulu’nun önünden başlayan yürüyüş, Salı Pazarı mevkiinde son buldu.

 

"Farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz"

 

Etkinlik kapsamında açıklamalarda bulunan Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, ”Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle Ödemiş Kaymakamlığı onayıyla Ödemiş Ortaokulu'nun düzenlemiş olduğu Farkındalık Yürüyüşü etkinliğini Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önemli görüyoruz ve destekliyoruz. Biz, eğitim camiası olarak okullarımızda eğitimin yanında toplumsal konularda da varlık ve duyarlılık göstermeye ve buna bağlı olarak halkımızda bir bilinç, duyarlılık ve farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz.

 

Öğrencilerimize, çocuklarımıza sadece sözle değil uygulamalar ile iyiliği, iyi insan olmayı öğretmeyi amaçlıyoruz. Bunu öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte öğrencilerimizin özne olduğu etkinlikler şeklinde yapıyoruz. Bugün burada Ödemiş Ortaokulu’nun organize ettiği ve öğrencilerimiz ile birlikte yapılan farkındalık yürüyüşü etkinliğimiz, bunun en güzel örneğidir. Bu güzel ve anlamlı çalışmanın içinde insan sevgisi, empati, kardeşlik bilinci vardır, duyarlılık ve sorumluluk duygusu vardır” dedi.

 

”Oldukça kıymetli bir çalışma”

 

Gengörü, "Herkesin en iyi şekilde yaşama, yaşayabilme hakkına sahip çıkma düşüncesi ve iradesi vardır" diyerek cümlelerine şu şekilde devam etti: "Etkinlik, bu yönüyle oldukça kıymetli bir çalışmadır. Birçok konuda olduğu gibi bugün de okullarımızın hayata dair toplumun gerçek sorunlarıyla ilgilendikleri ve çözümün bir parçası olmaya çabaladıkları bu değerli etkinliği gerçekleştiren Ödemiş Ortaokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik ediyorum. İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ödemiş Devlet Hastanesi, Ödemiş Belediyesi başta olmak üzere destek veren herkese, katılım gösteren tüm kişi ve kurumlara, etkinliği daha görünür kılan yerel basınımıza bu anlamlı ve faydalı etkinliğe katkılarından ötürü teşekkür ediyorum."

 

Miniklere lösemi

hakkında seminer

 

Yürüyüşün ardından Ödemiş Devlet Hastanesi Toplantı Salonu’nda ortaokul öğrencilerini lösemi hakkında bilgilendirmek adına seminer gerçekleştirildi. Minikler, lösemi hakkında merak ettiklerini doktorlara sordu. Sunumun tamamlanmasının ardından şiirler okundu. Ödemiş Ortaokulu öğrencileri, şarkı söyledi ve lösemi teşhisi konulan iki miniğe hediyeler verdi. Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Koçak da Ödemiş Ortaokulu öğrencilerine etkinliğin sonunda hediye dağıttı. 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısa sürede söndürüldü
Kısa sürede söndürüldü
Korona testleri pozitif çıktı
Korona testleri pozitif çıktı