Advert

Engellilerin seyahati kolaylaşacak

Engellilerin seyahati kolaylaşacak
Engellilerin seyahati kolaylaşacak admin
Bu içerik 158 kez okundu.

İzmir’de engellilerin otobüsle ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntıları azaltmak için bir dizi tedbir almaya karar veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, kentteki engelli dernekleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bilgi alışverişi amacıyla düzenlenen toplantıda engelli dernekleri temsilcileri, yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve ilgili tüm birimlerin yöneticilerine anlattı.

 

Ulaşımda öncelikli talepler

 

Engelli derneklerinin temsilcileri, duraklarda ve araç içlerinde sesli ve görüntülü uyarı sistemlerinin mutlaka olması gerektiğini ifade etti. Durağa yaklaşan otobüsün nerede olduğu, kaç dakika içinde geleceği, otobüs şoförüne durakta engelli bir vatandaşın beklediği bilgisinin anlık olarak ulaşması, araçlarda yaklaşılan ve varılan durak bilgilerinin sesli ve görüntülü olarak anons edilmesi gibi uygulamalarının hayata geçirilmesi istendi. Engelli temsilcileri, özel araçlarının kural dışı park etmesi nedeniyle otobüslerin duraklara yanaşamamasından da şikayetçi oldu.  

 

"Sizi çok önemsiyoruz"

 

Tüm katılımcıları dikkatle dinleyen ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, toplantı sonunda şu açıklamayı yaptı: “Talepleriniz dikkate alınacak, yeni uygulamalar ile düzenlemeler bu doğrultuda planlanacak ve en kısa sürede hayata geçirilecek. Bunlar yapılıncaya dek ilk etapta otobüslerimizdeki validatörlerin sesli uyarı sistemleri yeniden aktive edilecek. Şoförlerimize duraklara yanaşma ve engelli yolcularımızı fark etme hususlarında daha hassas olmaları için bilgi ve eğitim verilecek. Hatalı parklarının engellenmesi için de İl Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçeceğiz. Sizi çok önemsiyoruz. İletişimimiz, güçlenerek devam edecek."

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret