Advert

”Tarımsal kalkınma projelerine çok önem veriyoruz”

”Tarımsal kalkınma projelerine çok önem veriyoruz”
”Tarımsal kalkınma projelerine çok önem veriyoruz” admin
Bu içerik 150 kez okundu.

Büyükşehir Yasası’nın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörlüğü’ne getirilen Cumhur Şener’in görevini Hikmet Güriş devraldı. 1 Kasım’da göreve getirilen ve 7 Kasım’da da görevi devralan Güriş, Küçük Menderes Doğuş Gazetesi’ne özel konuştu.

 

Güriş, ”Zirvede bayrak devraldık. Bu bayrağı yine zirvede daha yükseklere çıkarmak için uğraşacağız. Cumhur Şener, görev süresince çok güzel projelere imza attı. O projelerin devamını sağlamakla beraber gelecek dönemde çok daha güzel projelere de imza atacağız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Ödemiş’te yaptığı İkinci Cemre Toplantısı’nda söylemiş olduğu tarımsal kalkınma projeleri var. O projelere çok önem veriyoruz. Ödemiş’te tarımsal kalkınmada önceliğe önem vereceğiz.

 

Ödemiş Belediyesi ile

beraber çalışılıyor

 

Yol asfaltlama gibi önceki dönemden devam eden projelerimiz var. Onlarla alakalı bir sorunumuz yok. Ekiplerimiz çalışmalarını yapmaya devam ediyor. İZSU ekiplerimiz, herhangi bir olumsuz durumda hemen alana müdahale ederek sorunu kısa zamanda çözüyorlar. Ekiplerimiz güzel çalışıyor. İzmir Büyükşehir ailesi olarak Ödemiş Belediyesi ailesi ile koordinasyonu iyi kuruyoruz. Beraberce çalışmalarımızı sıkıntısız tamamlıyoruz” dedi.

 

"Daha güzel şeylere imza atacağız”

 

Güriş, "Yalnızca tarımsal anlamda değil kültür ve sanatla alakalı da yeni projelerimiz olacak. Kültür ve sanat etkinliklerine önem veriyoruz. Ancak az önce de söylediğim gibi tarımsal kalkınma önceliğimiz. İnsanlarımızın para kazanması lazım. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak buradaki halkımızın ekmeğine ne kadar katkı sağlayabiliyorsak o kadar faydalı olmuş olacağız.

 

Vatandaşlarımız, belediyeye iş için geliyor. İşte o iş durumunu üretim projeleriyle vatandaşlarımıza katkı sağlayarak halledeceğiz. Yeni alanlar, yeni tarım ürünleri oluşturarak vatandaşlarımıza destek olacağız. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,  Naturalya Ödemiş Projesi ile Ödemiş Belediyesi’ne ait alana lavanta dikimi gerçekleştirdi. Biz, bunları daha da geliştirerek daha da güzel şeylere imza atmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret