Advert

"Halkımın sağlığı ve menfaatleri önceliklidir"

admin
Bu içerik 282 kez okundu.

İzmir’in ilçelerinde jeotermal kaynak suyu arama izinleri sonrasında ihaleler gerçekleşti. Toplam 16 ilçeyi ilgilendiren gelişmede Kiraz'da belediye, 106 bin TL'lik bedelle ihaleyi kazandı. Dikili ve Seferihisar'da ise özel şirketler, ihaleleri kazanan taraf oldu. Diğer ilçelerdeki ihalelere katılım olmadı. İlerleyen süreçte yeni ihale tarihlerinin netleşmesi bekleniyor.

 

Konu ile ilgili olarak Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Özçınar, ihale ile kiraladıkları bölgede sağlık turizmi ve seracılık yapacaklarını kaydederek şöyle konuştu: “Karaburç, Çayağzı ve Sarısu mahallelerini kapsayan 3000 hektarlık bir alan, bugün ihaleye çıktı ve bu ihaleyi Kiraz Belediyesi olarak 106 bin liralık bedelle kazandık. Bu bölgede vatandaşlarımız, tarımla uğraşarak geçimini sağlıyor. Bu bölgede yapacak olduğumuz çalışmalar sonucunda sahalardaki su ile seracılık ve sağlık turizmi yapacağız. Kiraz Belediyesi olarak biz bu alanı zaten kiralamıştık. Üç yıldır alan bizdeydi ve çalışmalara başlamıştık. Süresi bitti, tekrar aldık. Maden Tetkik Arama ile görüşmelerimiz devam ediyor. Detaylı son çalışmanın ardından sondaja geçeceğiz.”

 

"Kiraz'ın kalkınmasında

önemli yeri olacak"

 

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, bölgeye termik santral kurulmasından duyduğu endişe nedeniyle daha önce yine ihale ile alanı kiraladıklarını belirterek, “Korkum, termik santral kurulmasıydı. Bunun için de çok arayan oldu, hepsini reddettim. Halkımın sağlığı ve menfaatleri önceliklidir. Bizim yapacağımız seracılık ve sağlık turizminin Kiraz halkının kalkınmasında önemli yeri olacak” ifadelerini kullandı.

 

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret