Advert

ÖGEDER’den geleceğin yıldızlarına tam destek

ÖGEDER’den geleceğin  yıldızlarına tam destek
ÖGEDER’den geleceğin  yıldızlarına tam destek admin
Bu içerik 248 kez okundu.

Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor Derneği (ÖGEDER) Yönetim Kurulu üyeleri, cuma akşamı Ödemiş Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nde kamuoyu yararına gerçekleştirecekleri sanat faaliyetleri kapsamında basın açıklamasında bulundu.

 

”Yetişkinlere ve öğrencilere yönelik

ücretsiz kurslarımız olacak”

 

Saat 18.00’de gerçekleştirilen basın açıklamasını ÖGEDER Başkanı Melis Eriş yaptı. Eriş, ”Yeni yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla 2014 yılında kurulan derneğimizin sekiz aydır faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Yönetimdeki arkadaşlarımla yaptığımız faaliyetleri sosyal medya üzerinden paylaşıyoruz ve bu doğrultuda da Ödemişlilerin bizi takip ettiğini düşünüyorum.

 

Yeni ve umut dolu bir oluşum olduğunu düşündüğümüz ve bunun farkındalığıyla yaptığımız işler, Ödemiş’imize, çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi hizmet verebilmek adına gönüllülük esaslı. Yaptığımız bu işlerde yanımızda olarak gönülden destek veren herkese çok teşekkür ederim. Şu an açıklamamızı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nde gerçekleştiriyoruz. Yıllardır binanın tadilat edilmesi anlamında Ödemiş’te bir çaba vardı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Cafer Cebeci’nin de çalışmaları sonucunda binamız tadilat edildi.

 

ÖGEDER Sanat Akademisi adı altında oluşturduğumuz platformumuz kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve alt birimi olan Ödemiş Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokoller sonucu eğitmenlerimizle buluşma fırsatı yakaladık. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımızla yetişkinlere ve öğrencilerimize yönelik ücretsiz kurslarımız olacak” dedi.

 

‘Kalbine iyilik dokunsun’

mottosuyla yola çıktılar

 

Eriş, kursları hobi amaçlı değil atölye amaçlı açacaklarının da altını çizerek, ”İstiyoruz ki ilçemizin değerleri, yetişmeye buralardan başlasın. Müzik öğretmenimiz eşliğinde müzik atölyesinde ilerleyen dönemlerde yetenekli çocuklarımız yetişsin. İlçemiz adına bir koro oluşsun. Resim öğretmenlerimiz sayesinde bu konuda yetenekli çocuklarımız kendini geliştirebilsin.

 

Üstüne basa basa söylemek istiyorum. Kurslarımız, tamamen ücretsiz olduğundan geleceğin yıldızları için ilçede bulunmaz bir fırsat da sağlamış oluyor. Kendi değerlerimiz ile kendi değerlerimizi arttıracağız. Biz, gönüllü arkadaşlarımızla bu yola çıktığımızdan dolayı ayrıca mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda bu binanın yetişkinlere yönelik de hizmet verebileceğini göstermek amacıyla çini işlemeciliği ve el sanatları kurslarımız da açılacak.

 

Umarım daha önceki çalışmalarımız gibi bu çalışmalarımız da güzellikle sonuçlanır. Yetiştirilen gençler, ilçeye güzel bir değer olur. Bu konuda tüm ilçenin desteğini bekliyoruz. Kapımız herkese açık. ‘Kalbine iyilik dokunsun’ mottosuyla çıktığımız yolda sekiz aydır yürüyoruz. Bu mottoyla herkesi yanımızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette