Advert

Kiraz’da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Kiraz’da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
Kiraz’da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı admin
Bu içerik 581 kez okundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kiraz'da da coşkuyla kutlandı. Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak'ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti.  Çelenk sunma programını Kiraz İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Serap Gezgin, Sağlık Meslek Konferans Salonu'ndaki kutlama programını da Kiraz İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Kader Şimşek sundu.

Günün anlam ve önemini belirten Öğretmenim adlı hikayesini anlatan Kiraz İmam Hatip Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Ömer Hasan Öztürk, izleyicilere duygulu anlar yaşattı. 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen şiir ve resim dalındaki yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerini Kaymakam Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak verdiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü için ilçede öğretmenler arasında voleybol, basketbol, masa tenisi ve futsal turnuvaları düzenlendi. Futsal, basketbol ve masa tenisi birincisi ve voleybol ikincisi, Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu. Kiraz Halk Eğitim Merkezi de voleybol, futbol ve masa tenisinde üç kupa alarak organizasyona damgasını vurdu. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın ve müdür yardımcıları Gencay Bulut ile Özlem Kavalcı'ya ödülleri, Dokuz Eylül Üniversitesi Kiraz Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Özbey ve Kiraz İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Şinasi Akgül ile Cemal Gökçe tarafından verildi.

Kutlama programına Kaymakam Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Özbey, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Şinasi Akgün ve Cemal Gökçe, İlçe Tarım Müdürü Engin Özpınar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, müdür yardımcıları Gencay Bulut ve Özlem Kavalcı, Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Fatma Sert, Hastane Müdürü Durmaz Erdem, Kiraz Çok Program Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Balcı ve Müdür Yardımcısı Doğan Ciyavul ile çok sayıda vatandaş, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ayrıca Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Neslihan Peçen, öğretmenliğin andını söyleyerek yemin etti.  

Programı düzenleyen Ali Niğde Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Levent Şahin ve emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize Küçük Menderes Doğuş Gazetesi olarak teşekkür ederiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, akşam saatlerinde ise Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Salonu'nda sürdü. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın müzik ziyafeti görülmeye değerdi. Orkestra Şefi Nesrin Bayramoğlu yönetimindeki senfoni orkestrasının resitalinden dinleyiciler büyük keyif aldı. Davetlilerin kulakların pası silindi. Kiraz halkı adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret