Advert

Esnafın Sesi okuyucusuyla buluşuyor

Esnafın Sesi okuyucusuyla buluşuyor
Esnafın Sesi okuyucusuyla buluşuyor admin
Bu içerik 202 kez okundu.

Ödemiş’in tanıdık yüzü Adnan Saygılıer’in ikinci kitabı olan ‘Esnafın Sesi’, okuyucularla buluşuyor. Saygılıer, 2014 yılında ‘Yöremizin Sesi’ isimli kitabıyla siyasi liderler, muhtarlar, unutulmaya yüz tutan meslek erbapları ile yaptığı söyleşileri Ödemişli vatandaşlarla buluşturduğu 240 sayfalık kitabının ardından esnafla yaptığı söyleşileri paylaştığı 272 sayfalık ‘Esnafın Sesi’ adlı kitabını yayımladı.

‘Esnafın Sesi’ adlı kitabı için beş yıldır uğraştığını dile getiren Saygılıer, "Ben, esnaf kökenliyim. Pazarcı esnafıyım. Esnaf olduğum için de esnafın sorunlarını iyi bilen birisiyim. Bunun yanı sıra uzun yıllar Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşan Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanlığı’nı da yürüttüm. Bu kapsamda esnafın sorunlarını bildiğimden esnafla söyleşi yapma ihtiyacı duydum” dedi.

"Her okuyucu kendisinden bir şeyler buluyor”

Uzun zamanlar emek vererek değişik mesleklerle uğraşan esnaf ve zanaatkarlarla söyleşi yaptığının altını çizen Saygılıer, ”Esnaf ve zanaatkarlarımızın röntgenini çekerek görünenin aksine yaşadıklarını gözler önüne serebilmek, benim için çok büyük bir onur kaynağı. Esnafımızın gözü, kulağı ve yüreği olan bu söyleşiler, bizi dünden bugüne zaman yolculuğuna çıkarıyor. Esnafımızın iç dünyalarını da tanımamızı sağlıyor. Her okuyucunun kendisinden bir şeyler bulduğu bu kitap, ilk günden itibaren büyük ilgi gördü” dedi.

Başkan Yılmazlar’a hediye etti

Saygılıer, imzaladığı kitabını Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’a takdim ettiğini de kaydederek, ”Başkan Yılmazlar, çok mutlu oldu. Başkanlık öncesi kendisi de esnaf olduğundan kitabı aldığında duygulandığını iletti. Kendisi, kitabımı takdim ettiğimde Esnafın Sesi’ni çok önemsediğini de ifade etti. Başkanımız, konuşmamız esnasında esnafların toplumun orta direği olduğunu ve ekonomik yapının lokomotif gücü olduğumuzu da cümlelerine ekledi” şeklinde konuştu.  

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Kendinden sosyal mesafeli köy: Lübbey
Karakılçık buğdayından  ekmek yapılıyor
Karakılçık buğdayından ekmek yapılıyor