Advert

Kiraz'da Erdoğan coşkusu

Kiraz'da Erdoğan coşkusu
Kiraz'da Erdoğan coşkusu admin
Bu içerik 253 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü İzmir, Bayındır ve Kiraz'a geldi. Bayındır’da halka seslenen Erdoğan, yaklaşık bir saat sonra helikopterle Kiraz’a inerek Kiraz Belediyesi’nin önünde duran miting aracında bu kez Kirazlılara seslendi. Erdoğan’ın konuşması öncesi Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, halkına seslendi. Özçınar, ”Babamın vasiyetini gerçekleştirmemi sağlayan Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Erdoğan, ”Yeterli alan, sıcaklık ve debide jeotermal enerji kaynağı bulduğumuz takdirde tarıma dayalı jeotermal enerji ile ısıtmalı ihtisas organize sanayi bölgesini de kuracağız. Bu anlamda her biri minimum 25 dekar olan ileri teknolojik topraksız seralar ve jeotermal enerji ile ısıtmalı sebze kurutma tesislerini de kuracağız. Barış Pınarı Harekatı'yla ülkemizin güneyinde neler yaptığımızı görüyorsunuz değil mi? Teröre prim verdik mi? Ne dedik? Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. İnlerine girdik. Şu anda bir yerlerden bunlara gelen silahlar vardı. 32-33 bin tır silahı depoladıkları yerleri bulduk ve onları da topluyoruz” dedi.

10 köye içme suyu amacıyla kuyu
 

Kiraz Belediyesi tarafından işletilen Haliller ve Çatak Göleti sulama şebekesinin ön ödemeli katlı sayaç takılmasına 2020 yılında başlanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kiraz’da 10 köye içme suyu amacıyla kuyu açıyoruz. Mersindere, Karaburç, Çayağazı, Uğurlu ve İğdeli’de içme suyu kuyularını açtık. Altınoluk’ta çalışmalarımız devam ediyor. Hisarköy, Sarıkaya, Tekbıçaklar ve Umurcalı’da da birer adet içme suyu kuyusu açacağız. Kiraz Çayı ıslah projesinde 6.5 kilometre ıslah çalışması yaparak projenin ilk aşamasını tamamladık. Suludere Göleti'nin yeraltı suyu barajı olacak şekilde planlamasına devam ediyoruz. 2020’de buna başlayacağız. Doğancalar ve 280 dekar arazinin taşkın kontrolü için proje çalışmalarına devam ediyoruz, çalışmaların tamamlanmasına müteakip inşaatı yatırım programına alacağız.”

Kiraz’da halka seslenen Erdoğan, vatandaşlara çay dağıttı.

"Bu zata vakit ayırmak israftır”

Erdoğan, Kirazlılara seslendikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde bulunan yemeğe katıldı. Erdoğan, orada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek şunları söyledi: ”Ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba Bay Kemal CHP Genel Başkanlığı'nı ortaya koyabilecek mi?  Duydunuz mu Bay Kemal’in PKK/YPG terör örgütüdür dediğini? Aslında bu zatla ilgili harcadığımız şu nefesin bile beyhude olduğunun farkındayız. Suriye’de harekatımızın sürdüğü, meclisin 2020 için gece gündüz çalıştığı, uluslararası alanda memleketimize yönelik haksız uygulamalarla mücadele ettiğimiz bir dönemde bu zata vakit ayırmak israftır.”

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi