Advert

İki farklı olayda iki kişi tutuklandı

İki farklı olayda iki kişi tutuklandı
İki farklı olayda iki kişi tutuklandı admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ilçedeki suç ve suçlulara karşı çalışmaları devam ediyor. Bu doğrultuda ekipler, geçtiğimiz günlerde iki farklı olaya müdahale etti. İlk olarak uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslarla mücadeleye yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından B.K. isimli bir şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde alınan istihbari bilgiler üzerine operasyon gerçekleştirildi.

B.K.'nın evinin önünde iki araca bazı malzemeler vermesi üzerine araçlar durdurularak içeride bulunan S.K., T.U. ve H.K. isimli şahıslardan toplam 13 gram esrar ele geçirildi. Alınan arama kararına istinaden B.K.'nın evinde Çevik Kuvvet desteği ile yapılan operasyon sonucu 90 adet satışa hazır şekilde toplamda 514 gram esrar ve 1540 TL ele geçirildi.

Şahıslar hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan işlem yapıldı. Şüpheli B.K., Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçundan tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Üzerlerinden silah çıktı

Öte yandan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı araştırma ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde U.E. ve F.G. isimli şahıslardan bir adet 9 mm. ve bir adet de  7.65 mm olmak üzere ruhsatsız tabancalar ve çaplarına uygun altı adet fişek bulundu. Şahıslar hakkında 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek suçundan işlemler başlatılırken U.E. hakkında başka bir suçtan kesinleşmiş hapis cezası tespit edilmesi üzerine şahıs, cezaevine teslim edildi.

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret