Advert

Kiraz'a içme suyu tesisi

Kiraz'a içme suyu tesisi
Kiraz'a içme suyu tesisi admin
Bu içerik 411 kez okundu.

İZSU tarafından önümüzdeki Şubat ayında Kiraz'da paket içme suyu tesisi hizmete alınacak. Dikili’nin Deliktaş ve Demirtaş mahallerinin içme suyu sorunu çözüldü. Yaklaşık 3000 kişiye hizmet vermek üzere günde 1296 metreküp arıtma kapasitesine sahip tesisinin yapımı tamamlandı. Böylelikle İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün 2007’den bu yana kurduğu içme suyu paket arıtma tesislerinin sayısı 41’e ulaşmış oldu. Tesisler, şebekeden su temin edemeyen merkezden uzaktaki yerleşim yerlerine standartlara uygun içme suyu sağlıyor.

20 bin kişiye hizmet

Kiraz-Merkez, Dikili-Salihler ve Bergama-Örenli olmak üzere önümüzdeki Şubat’ta üç paket içme suyu arıtma tesisi daha devreye alınacak. Yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verecek Kiraz’daki tesisin günlük içme suyu arıtma kapasitesi 2160 metreküp, Dikili’nin Salihler ve Kıratlı mahallelerinde yaklaşık 4000 kişiye hizmet verecek tesisin günlük içme suyu arıtma kapasitesi 1296 metreküp, Bergama'ya bağlı Örenli Mahallesi’nde kurulacak arıtma tesisin günlük içme suyu arıtma kapasitesi ise 432 metreküp olarak bildiriliyor.

İl genelindeki diğer tesisler

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2007’den bu yana sırasıyla Torbalı-Helvacı’da iki, Özdere-Çukuraltı’nda iki, Yaka’da iki adet olmak üzere Bayındır'da Çınardibi, Dernekli, Çamlıbel ve Söğütören, Seferihisar'da Eskiorhanlı, Tire'de Dallık ve Akmescit, Bayındır-Yusuflu, Foça-Ilıpınar, Menemen-Bozalan, Aliağa-Yukarı Şehit Kemal, Bozköy ve Samurlu, Menemen-Seyrek Deposu, Bornova-Çiçekli, Bergama-Aşağıkırıklar, Yenikent, Kurfallı ve Pınarköy, Menemen-Buruncuk, Musabey, Çavuş ve Kesik ile Kemalpaşa-Kamberler'de birer paket içme suyu arıtma tesisi kurdu. Kınık-Cumalı ve Taştepe, Bayındır-Lütuflar, Bergama-Örenli, Eğiller ve İneşir, Kınık-Bağalan, Ödemiş-Emirli, Tire-Yamandere ve Kınık-Arpaseki tesislerini de İl Özel İdare’den devraldı.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret