Advert

Deve güreşlerinde heyecan yaşandı

Deve güreşlerinde heyecan yaşandı
Deve güreşlerinde heyecan yaşandı admin
Bu içerik 125 kez okundu.

Ödemiş’in Konaklı Mahallesi, 24. Geleneksel Deve Güreşleri’ne ev sahipliği yaptı. Ödemiş Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu güreşler, deve besicileri ve halk tarafından büyük ilgi gördü.

 

Pazar günü saat 10.00’da başlayan deve güreşine Türkiye’nin birçok bölgesinden 130 deve katıldı. Çevre il ve ilçelerden ziyaretçiler ise alanı doldurdu.  Konaklı Mahallesi’ndeki alanda yapılan güreşe Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, belediye başkan yardımcıları Özay Kaptan ve Feridun Azeroğlu ile birlikte birçok meclis üyesi katıldı. Eriş ve Yılmazlar, sahaya inip vatandaşları selamladı ve deve sahiplerine ‘Mehmet Eriş’ yazılı poşu dağıttı.

 

Dereceye giren develerin

sahiplerine kupa verdiler

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkanlığı ve Beydağ Belediye Başkanlığı adına düzenlenen güreşlerde dereceye giren develerin sahiplerine kupalarını verdi.

 

Konuyla ilgili Başkan Eriş, “Yeni yılın ilk haftasında güzel bir güreş var. İnsanlar mutlu, güreşler de çok güzel geçiyor. 1993’ten beri yapılan bu güreşlerle artık bir gelenek oluştu. Havanın da izin vermesiyle günümüz çok güzel geçiyor. Emeği olan, katkısı olan, dışarıdan katkı sunup develeriyle gelen, burada meydanı dolduran herkese teşekkür ediyoruz. Onların develeriyle burada olması, güreşimizin daha zengin olmasına neden oluyor. Dileriz ki gelecek yıla daha iyi ve daha zengin bir deve kadrosuyla çıkarız. Günümüzü inşallah kazasız belasız güzel bir finalle bitirelim. Size de bu günü anlamlı hale getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ise, “Başta bu deve güreşlerini başlatan başkanımızdan itibaren bugüne kadar getiren başkanımıza kadar hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu gelenek gayet güzel. Türkiye’nin her tarafından develer gelmiş. Ortam da çok güzel. Bizi buluşturdukları için herkese çok teşekkür ediyorum. Devamını diliyoruz” diye konuştu.

 

Akşam saatlerine kadar süren deve güreşlerinin ardından galip gelen develerin sahiplerine kupaları verildi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz yolunda feci kaza
Kiraz yolunda feci kaza
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor