Advert

Başkan Usluca'dan kredi açıklaması

Başkan Usluca'dan kredi açıklaması
Başkan Usluca'dan kredi açıklaması admin
Bu içerik 258 kez okundu.

Ödemiş Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca, yeni yılda esnaf ve sanatkarlar için olan krediler hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Usluca, "Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde esnaf ve sanatkarlarımızın lehine olmak üzere genel başkanımızın, bölge birlik başkanımızın mevcut hükümetimizle yoğun görüşmeler üzerine son noktaya gelindiği ve bununla birlikte kooperatifimiz kefaletiyle kullandırılan kooperatif kredilerinin esnaf ve sanatkarlarımıza olan maliyetlerinin düşürülmesine yönelik çalışmalar sonucunda Türkiye Halk Bankası tarafından kooperatif kredilerine uygulanan faiz oranı, 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm kredi türlerinde ve tüm vadelerde %4.5 olarak değiştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. 6 Ocak 2020 tarihinden önce kullandırılan kredilerin faiz oranı, %6 olarak uygulanmaya devam edecektir.

"En düşük kredi faiz oranı"

Kooperatifimiz kefaletiyle esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırılan kooperatif kredilerine Cumhuriyet tarihimizin en düşük kredi faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi faizlerinin bu düşüşü karşısında krediden yapılan kesintilerde esnaf ve sanatkarlarımız lehine düzenleme yapılarak krediden kesilen bloke sermayenin %2'ye, kooperatifimiz tarafından alınan masraf karşılığı tutarının da %1.25'e düşürülmesine karar verilmiştir. Bloke sermayenin düşürülmesi ile kooperatifimizin gruplarında bir değişiklik olmaması için hesaplamalarında bankaca değişikliğe gidilmesi sağlanacaktır.

"Her zaman bekliyoruz"

Kooperatif kredilerinde yapılan bu iyileştirmelerin esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını dileriz. Ödemiş Esnaf Kefelet Kooperatifi olarak tüm esnafımızın yanındayız. Geçmişte olduğu gibi bugün de ve yarınlarda da her zaman zorlanan; işini, emeğini, ticaretini artırmak isteyen tüm esnafımızı kooperatifimize bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes turuna  Kiraz'dan başladı
Küçük Menderes turuna Kiraz'dan başladı
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak