Advert

Öğrencilere karikatür yarışması daveti

Öğrencilere karikatür  yarışması daveti
Öğrencilere karikatür  yarışması daveti admin
Bu içerik 193 kez okundu.

Ticaret Bakanlığı, liseler arası ‘Tüketici Hakları’ Karikatür Yarışması düzenliyor. Ticaret Bakanlığı’nın Türkiye genelinde düzenlediği karikatür yarışmasının son başvuru tarihinin 7 Şubat Cuma günü olduğu belirtilirken yarışmanın özel okullar da olmak üzere tüm sınıflar arasında düzenlendiği de kaydedildi. Amacın eğitim çağındaki çocukları ve gençleri bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık sağlamak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek olduğu yarışmada katılımın ücretsiz olduğu da dile getirildi.

 

Detaylar bakanlığın sitesinde

Yarışmada katılım şartları ise şu şekilde: "Ticaret Bakanlığı temsilcileri, jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz. Yarışma; lise dokuzuncu, onuncu, on birinci ve on ikinci sınıflar için yapılacaktır. Her öğrenci, yarışmaya yalnız bir eserle katılacaktır. Resimler, 35x50 ebadındaki resim kağıdına çizilmelidir. Katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.

 

Karikatürlerin aslı ve katılım formu,  Küçük Menderes Havzası'ndaki katılımcılar için elden, posta veya kargo aracılığı ile İzmir Ticaret İl Müdürlüğü'ndeki yarışma sekretaryalarına teslim edilecektir. Kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir. Teslim tarihinden sonra yarışma sekretaryasına ulaşan eserler, değerlendirmeye alınmayacaktır. Eserlerin postada görebileceği zararlardan ve postadan doğabilecek gecikmeden bakanlık sorumlu değildir. Yarışmaya gönderilen resimler, daha önce yayınlanmamış ya da herhangi bir ödül kazanmamış olmalıdır ya da kopyalanmış olmamalıdır. Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesine tablo-1'de yer alan etikete yer verilecektir. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir."

 

Ödüller belirlendi

 

Katılımcılar, yarışma kapsamında Ticaret Bakanlığı'nın resmi sitesinden detaylara bakabilir, gerekli formlara ulaşabilir. Karikatürlerin 7 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar İzmir Ticaret İl Müdürlüğü'ne ulaştırılmasının ardından belirlenen seçici kurul, 12 ile 13 Şubat tarihlerinde karikatürleri değerlendirmeye başlayacak. Ödülü kazananların açıklanması ise önceden katılımcılara duyurulacak.

 

Öte yandan kazanan gençlere verilecek ödüller de şu şekilde: "Birinciye dizüstü bilgisayar ve başarı plaketi, ikinciye ultrabook ve başarı plaketi,  üçüncüye profesyonel fotoğraf makinesi ve başarı plaketi verilecek. Mansiyon ödülü sahibi ise başarı plaketinin yanında tablet sahibi olacak."

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret