Advert

Bozdağ'da kar kalınlığı 30 santimetreyi geçti

Bozdağ'da kar kalınlığı 30 santimetreyi geçti
Bozdağ'da kar kalınlığı 30 santimetreyi geçti admin
Bu içerik 199 kez okundu.

Ödemiş ilçesinde ovada yağmur etkili olurken dağlık alanlar ise kar yağışından nasibini aldı. Bozdağlar ve Aydın Dağları, tamamen beyaza büründü. Ödemiş Belediyesi ve Karayolları 21. Şube Şefliği ekipleri, yolları açık tutmak için alarma geçti.

 

Bozdağ Mahallesi'nde kar kalınlığı, yer yer 30 santimetreyi aşarken Ödemiş Belediyesi, kar temizliği ve tuzlama faaliyetleri için ekiplerini bölgeye yönlendirdi. Ödemiş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Ödemiş-Gölcük Yaylası, Gölcük-Boğaz Mevkii, Gölcük-Tekke-Bozdağ ve Bozdağ-Kayak Merkezi yollarında kar temizliği ve tuzlama çalışmaları yapılıyor.

 

Karayolları 21. Şube Şefliği ekipleri de 1200 rakımlı Üçler Geçidi'ni de barındıran Ödemiş-Bozdağ-Salihli karayolunda çalışmalarını sürdürüyor. Karayolu güzergahındaki Ovacık-Kırkoluk arasında çalışmalar yoğunlaşırken yetkililer, sürücüleri zincir takmaları ve kış lastiği konusunda uyarıyorlar.


"Yoğun bir çaba var"

 

Bozdağ Mahalle Muhtarı Hakkı Balcı, bölgede kar yağışının aralıklarla etkili olmaya devam ettiğini belirterek, "Kar yağışıyla birlikte gerek Ödemiş Belediyesi, gerekse de Karayolları ekipleri teyakkuza geçti. Ortaya çıkan kartpostallık görüntülerin yanında yolların açık tutulması için yoğun bir çaba var. Ekiplerimize gayretli çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Şu anda kar kalınlığı, 30 santimetrenin üzerinde. Ara ara şiddeti artıyor. Bozdağ, ayrı bir güzelliğe kavuştu" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın çağını yaşıyor
Altın çağını yaşıyor
Kiraz'da kar küreme çalışması
Kiraz'da kar küreme çalışması