Advert

Eski hastane huzursuz ediyor

Eski hastane huzursuz ediyor
Eski hastane huzursuz ediyor admin
Bu içerik 114 kez okundu.

Ödemiş Devlet Hastanesi'nin inşaatının tamamlanmasının ardından yıkılarak atıl durumda bırakılan eski hastane, çevrede yaşayan vatandaşlar ile esnafı huzursuz ediyor. 3 Şubat'ta yapılan Ödemiş Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı'nda da görüşülen konu hakkında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, şunları söylemişti: "Valilik, Kaymakamlık, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Hastane Müdürlüğü ile konuyu görüştük. Eğer alan bize verilirse yer otoparkının yapılmasını biz de istiyoruz. Talebimiz odur."

"Yıkılmamış ek binalar kötü amaçlı kullanılmakta"

Anafartalar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Macan da konuyla ilgili açıklama yaparak, "Geçtiğimiz gün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ödemiş Belediye Başkanımız, bize değer vererek tüm muhtarlarımızın sorunlarını dinlemek adına bir araya geldi. Bana söz verilip de mahallemin sorunları sorulduğunda mahalle sakinlerimin, benim ve belediye başkanımızın da rahatsız olduğu bu konuyu dile getirdim. Ödemiş'in nadide yeri olan eski hastanenin içerisinde yaşananlardan herkes rahatsız olduğu gibi muhtar olarak ben de rahatsızlık duymaktayım. Şu anda atıl durumda bulunan eski hastanenin yıkılmamış ek binaları, kötü amaçlı kullanılmakta. Bunlar, vatandaşlarımız tarafından da görülüp izlenilmekte.

Vatandaşlarımızın, Ödemişlilerimizin isteği ve benim de arzum, bir an önce eski hastanenin olduğu yerin şu anki durumundan kurtarılıp altının otopark, üstünün de park olarak kullanılır hale getirilmesi. Bu arzumu gerçekleşen buluşmada hem belediye başkanımıza hem de büyükşehir belediye başkanımızdan talep ettim. Umuyorum gelecek dönemde yetkililer, duyarlılıkla bu sorunu çözüme ulaştırır" dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
Kiraz'ın yeni kaymakamı görevine başladı
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette