Advert

TEMA Vakfı minik kalpleri kazandı

TEMA Vakfı minik kalpleri kazandı
TEMA Vakfı minik kalpleri kazandı admin
Bu içerik 188 kez okundu.

1992 yılından beri "Ülkemiz çöl olmasın, doğal varlıklarımız korunsun" sloganıyla yola çıkan ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Toprak Dede Hayrettin Karaca ve yaşayan Yaprak Dede Nihat Gökyiğit'in sloganı Ödemiş’te yer buldu. 

TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Salim Taşbaş, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımızı 3 yaşından itibaren üyeliğe kabul ederek doğa gönüllüsü yapıyoruz. Eğitimin her aşamasında yanlarında olarak cennet ülkemizin koruyucu nesillerini  yetiştiriyoruz. 2020 yılında ülkemiz genelinde 'Gönlünü Ver' kampanyası ile bir milyon gönüllüye ulaşmayı hedefliyoruz. Ödemiş olarak geleceğimiz için çalışmak ve gelecek  nesillerimize yaşanabilir bir doğa bırakmak zorundayız. Sadece bir fidan bağışı yaparak veya üye olarak biz de katkıda bulunabiliriz" dedi.

"Öğrencilerin tamamı üye oldu"

Okulların büyük desteğini gördüklerini belirten Taşbaş, konu hakkında şunları söyledi: "Bekir Girgin Anaokulu ve Özel Maral İlkokulu öğrencilerinin tamamı üye oldu. Sınıflarına Gönüllü Yaprağı ve kurumlarına Gönüllü Görseli asıldı. Davet edilen okullarımıza giderek Sıfır Atık, Toprak, İklim Değişikliği, Suyun Önemi, Arılar Varsa Yarınlar Var gibi konularda öğrencileri bilgilendiriyoruz. Kurumlarıyla bizi destekleyen Bekir Girgin Anaokulu Müdürü Sayın Ahmet Aşama'ya, Özel Maral İlkokulu Müdürü Sayın Hasan Üstünel'e ve öğretmenlere çok teşekkür ediyorum."

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan yurt açıklaması
Başkan Özçınar'dan yurt açıklaması
Kiraz'ın pazar yerinin üstü modern proje ile kapanıyor
Kiraz'ın pazar yerinin üstü modern proje ile kapanıyor