Advert

Dokuz bin sahte oy kullanmışlar

Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar admin
Bu içerik 183 kez okundu.

Türkiye Çobanları 4. Küçükbaş Hayvan ve Tanıtım Etkinlikleri'ne ait internet sitesinde Küçükbaş Canlı Hayvan Etkinliği’nin hangi bölgede yapılacağının belirlenmesi için geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yapılan anketin sahte oylar nedeniyle durdurulduğu belirtilmişti.

 

Durdurulduğuna dair açıklama yapılmıştı

 

İnternet sitesi üzerinden bilgilendirilen katılımcı ilçeler, şu cümlelerle karşılaşmıştı: "14 Şubat 2020 tarihinde halk oylamasına sunduğumuz ve daha evvel 5 Mart 2020 tarihinde sonlandıracağımızı duyurduğumuz '2020 Küçükbaş Canlı Hayvan Etkinliği Hangi İlimizde Yapılsın?' anket çalışmamız hakkında gerçekleştirmiş olduğumuz kontroller sonucunda anketin sonlandırılması kararı alınmıştır. Anket çalışmamız, 18 Şubat 2020 tarihi saat 13.30 itibarı ile son canlı kontrollerin ardından aynı gün saat 13.47'de durdurulmuştu. Anket çalışmamızda son canlı kontrollerin gerçekleştiği saat 13.30 itibarı ile toplanan oyların neticesinde tekrar kontrol edilerek durdurulmasına sebep olan aynı IP adresli mükerrer oyların tasnifi yapılacaktır. Gerekli kontrollerin ve tasniflerin yapılmasının ardından 25 Şubat Salı günü saat 16.00'da anket sonuçlarının açıklanması ön görülmektedir. Anket çalışmasının kontrolleri ve sayımları hakkında tüm gelişmeler duyurulmaya devam edecektir."

 

"Bu gurur hepimizin"

 

Kontrollerin ardından Küçükbaş Canlı Hayvan Etkinliği'nin Ödemiş'te yapılmasına karar verildi. Küçükbaş Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticileri Derneği Başkanı Murat Cansız ise gazetemize özel açıklamada bulundu: "Geçtiğimiz günlerde internet sitesinden yapılan açıklama sonrası yetkililerle görüştük. Kıyasıya rekabet ettiğimiz Bursa-İnegöl'ün dokuz bin sahte oy kullandığını öğrendik. Bunun sonucunda İnegöl diskalifiye oldu ve etkinliğin memleketimizde yapılmasına karar verildi. Bu gurur hepimizin. Bu oylamadan kaybederek çıksaydık dahi Ödemiş olarak bu etkinliği yapmaya kararlıydık. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederiz."

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirazlı şehide son görev
Kirazlı şehide son görev
Belediyeden 1.25 TL’ye pide
Belediyeden 1.25 TL’ye pide